Ballot screen – co je a k čemu slouží

Ballot screen – co je a k čemu slouží

Nejdříve ve stručnosti k tomu, co se vlastně událo. Jistě jste minulý rok slyšeli nebo četli o kauzi Internet Exploreru. Jednalo se o to, že v operačním systému Windows byl v základu k dispozici pouze Internet Explorer. Jenže to se nelíbilo Opera Software, a tak podala stížnost k Evropské komisi za údajné zneužití většinového podílu operačního systému Windows na trhu za účelem rozšiřování vlastního internetového prohlížeče (IE). Evropská komise dala překvapivě Opeře zapravdu. Microsoft se dlouho bránil, ale nakonec ustoupil – podepsal s Evropskou komisí dohodu, že nabídne uživatelům operačního systému Windows výběr dalších prohlížečů a nebude je tak „nutit“ využívat pouze ten jejich. Ovšem jak to bude vypadat ve skutečnosti? Ve kterých Windows má vlastně tzv. ballot screen být?

Ballot Screen má být zahrnut jak do nově koupených operačních sytémů Windows, tak i do starších XP. Tedy uživatelé, kteří mají alespoň Windows XP nebo novější by se měli dočkat softwarového updatu (pomocí Windows Update), který by měl začít 17. března a do konce května skončit. Evropská komise zajistila, že by toto mělo platit pro 32 evropských států.

Ballot screen

Vybírat se bude z pěti nejrozšířenějších prohlížečů (IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari). Jak ballot screen „zamíchá“ s podílem prohlížečů by si asi teď nikdo netroufl odhadnout. Ono když je někdo zvyklý na svůj prohlížeč, tak asi těžko bude hned volit jiný….

Internet Explorer nepůjde úplně odinstalovat, ale jen deaktivovat – bude jej možné znova aktivovat.

Co si o ballot screenu myslíte Vy? Zůstanete u svého oblíbeného prohlížeče? Necháte si pouze jeden prohlížeč nebo máte v plánu nainstalovat všechny?

Zdroj obrázku: https://jboriss.wordpress.com

Komentáře

Nahoru