Balíkonoš na BarCampu v Ostravě

Startup Balíkonoš, kterému u nás na Objevit věnujeme část obsahu se před týdnem vydal do Ostravy na další oblíbenou akci BarCamp. A co všechno je doprovázelo? Přednášky, pití drinků a rozhazování vizitek… 

Vydali jsme se s kolegou a spoluzakladatelem Balíkonoše Filipem do Ostravy na BarCamp, pořádaný kluky z NetDevelo s.r.o., kteří provozují e-shopové řešení Shopsys. Jelikož je Ostrava z ruky a komfort D1 neúnosný, zvolili jsme cestu vlakem. Z rána si toho moc nepamatuju, protože vlak odjížděl už v 6:11, jen podotknu, že Filip zaspal a můj telefonát v 5:50 ho vzbudil. Kluk šikovná to z postele až do vlaku stihnul za cca 8 minut, což si říká o zápis do Guinessovky. Cesta tam vlakem Eurocity byla naprosto v pohodě, říkám to proto, že zpátky už to bylo o něco horší.

Po příjezdu do Ostravy jsme se taxíkem přesunuli na místo konání do Ostravské Báňské Univerzity. Nutno říct, že to tam mají opravdu pěkný. Přijeli jsme o 45 minut po zahájení, nemůžu se tak s Vámi podělit o začátek akce.

Žlutá trika – poznávací znamení

Při registraci nám udělali radost. Hned jak jsme vytáhli naše dnes již pověstná žlutá trika, zaznělo potěšené “ááá, kluci z Balíkonoše jsou tady, super”. Vůbec byli po celou dobu akce všichni nadšení, že kuci z Prahy zavítali do tej jejich Ostravy.

2014-11-22 13.53.53

A teď už k samotným přednáškám. Hned první přednáška od Lukáše Greňe z Moravio.cz byla TOP. Téma „Fail Story – otevřená zpověď“- mně osobně velmi blízké. Člověk prostě musí v životě spoustu věcí posr*t, aby se něco naučil a Lukáš to podal skvěle. Přednáška by se asi dala shrnout jednou větou – Není důležitý kolik ran dostaneš a kolikrát spadneš na zem, ale to, kolikrát se zvedneš a pokračuješ dál. Zaslouženej potlesk.

Místo oběda jsme do sebe natlačili něco z připraveného občerstvení a šli na panelovou diskusi  na téma „Proč se startupem do Silicon Valley“. Jasně, všichni bychom tam se svými projekty chtěli být, ale co pro to udělat a jak na to. Jan Laštůvka z Monkeydata.cz, Marcel Láža z Futurelytics a kluci z PresentiGo (Jan Tkáč a Adam Mrštík) – opravdu kvalitní uskupení na toto téma, zvláště proto, že všichni ve Valley byli nebo jsou, někteří tam mají své kanceláře.

Jak navazovat kontakty

Z celé diskuse vyplynulo, jak důležitý je networkingovat, pokecat se správnými lidmi a rozhazovat vizitky na všechny strany. Na místě je spousta úspěšných českých projektů a tak tam nikdy nebudete sami. Druhá věc je vytvářet si LinkedIn profil a navazovat co nejvíce spojení s lidmi, které potkáte, protože možná to nebudou zrovna ti, které potřebujete potkat, ale s největší pravděpodobností je někdo ve Vašich spojeních bude znát.

Dál jsme se něco dozvěděli o nejčastějších právních chybách, které dělají online podnikatelé. Přednášela Lucka Radkovičová. Nešetřete na právním poradenství, vyplatí se to.

2014-11-22 13.42.00

Další TOP přednášku měla Sabina Smejkalová z Moravio.cz. Už název přednášky Vás jistě zaujme - „Říkají mi domina: Mrskám klienty pro jejich dobro“. Najdětě si video, to se nedá popsat…  :-)

Poslední přednáška a pak hurá na afterparty

Posledním přednášejícím byl Jirka Chomát, téma „Offline je důležitější než online“. Jirka vyprávěl o vzniku jeho projektu Bowtie Lower. Motýlky na míru a pro každou příležitost. Po Jirkově přednášce už jen pár slov na závěr a jelo se na afterparty, která se konala ve známém klubu Fabric.

2014-11-22 17.05.25

A jako obvykle, tam prostě musíte bejt. Kde jinde se seznamovat a rozhazovat vizitky než u drinku, ve společnosti pěknejch slečen a za zvuku živé kapelky. Před půlnocí nám jel vlak zpátky do Prahy. Už to nebyl Eurocity, ale klasickej rychlík, tedy bez jídelního vozu a funkčních zásuvek. Dodávám, že jsme jako správní e-podnikatelé měli naši jízdenku jen elektronicky a všechno, včetně telefonů se za ten den prostě vybilo.  Navíc jsme si nekoupili nic k pití ani k jídlu. O zábavu bylo teda postaráno. Podrobnosti osobně někde u drinku. Těšíme se na Vás. Čau a ať se Vám daří!

2014-11-22 13.02.01-1

 Autor: Martin Jareš (Balíkonoš.cz),  Business director & Co-founder

Komentáře

Nahoru