Dnes vyšlo 15 článků

Bali Blond: Na začátku jsem postovala víc fotek moře než sebe, nikoho to nezajímalo

Kristýna Hlaváčková je velice zajímavá osoba, která se rozhodla pro změnu ve svém životě. Sbalila si to nejnutnější a vyrazila na známý indonéský ostrov. Její facebookovou skupinu sleduje téměř 14 tisíc lidí, píše blog a v současnosti pracuje také na vlastní knížce.

Myslíte si, že žádnou Kristýnu Hlaváčkovou neznáte? A co Bali Blond? Tak právě s tou jsme udělali rozhovor.

Ahoj Kristýno, jsem rád, že sis na nás udělala čas.

Zdravím, potěšení je na mé straně.

Proč ses rozhodla vystupovat pod přezdívkou Bali Blond, a ne pod svým jménem?

Moje jméno by asi nedokázalo vystihnout to, že jsem blond, a že žiju na Bali

Jak ses vůbec na Bali dostala? Co byl prvotní impuls?

Asi to mnohé překvapí, ale na Bali sem se dostala letadlem. A prvotní impulz? Řekla sem si, že už nechci žít až - ale chci žít teď!

Bali Blond

A proč právě Bali? Byly ve hře i jiné destinace?

To jsem se jednou takhle probudila, zabalila svůj obrovský růžový kufr, koukla na letenky a vyrazila za dobrodružstvím. A to, že jsem se usadila zrovna na Bali je spíš dílem náhody. Rozhodně Indonésie na začátku nebyla cílem.

Kam jsi tedy chtěla původně vyrazit, když nebyla v plánu Indonésie?

Já celkově neměla vizi, kam chci. Prostě jsem vzhledem k životu, co jsem v ČR vedla, takový ten klasický stereotyp – hypotéka, práce, partner, věděla jen jedno. Chci pryč. A tak, když jsem se ocitla na Bali, tak jsem nevěděla o tom ostrově téměř nic, neměla jsem načteného žádného průvodce natož pak domluvené ubytování. A vlastně jsem neměla nejmenší tušení, co tady budu dělat.

Jsi na tomto indonéském ostrově celoročně? Plánuješ žít na Bali nastálo?

Kvůli vízové povinnosti, která tu stále platí, vycestovávám celkem často mimo ostrov. A co plánuju? Popravdě, já si plány moc nedělám, aspoň potom nemám pocit, že mě život podvedl …

Čím se vlastně živíš? Blog to pravděpodobně nebude, když na něm máš jen několik článků.

No, živím se jako ostatní lidé – potravinami. Možná díky Bali mám v jídelníčku víc ovoce ale jinak se to moc neliší

Většina lidí tě v Česku zná z facebookové stránky Bali Blond, kam dáváš především fotky doplněné o krátké komentáře. I když jsem si prošel notnou část obsahu, přečetl jsem si blog, tak se stále nemůžu rozhodnout, jestli si skrze jednotlivé příspěvky děláš srandu z ostatních blogerů, prezentuješ své tělo, nebo to je zkrátka jen tvá zábava. Jak to teda je?

Úplně na začátku Bali blond stála praštěná videa pro kamarádky, v nichž sem si dělala srandu z Čechů, co vyjíždí do zahraničí stěžovat si, že moře je moc slaný, bazén studený, pivo děsně drahý …

A tím, že to holky bavilo, jsem si řekla, že se o to podělím s celým světem.

Na mnoha fotkách je vidět, že máš pěknou postavu a jsi dobře obdařená na správných místech. Myslíš, že by tvůj facebook lidé sledovali, i kdybys tam nedávala takové fotky?

Na tohle asi nedokážu objektivně odpovědět, protože já pořád doufám, že nejsme tak povrchní. Ale je pravda, že když jsem na začátku postovala na blogu víc fotek moře než sebe, nikoho to nezajímalo. Ostatně není asi divu, takových fotek západů slunce se dá na Googlu najít…

Já žiju v tom, že mě lidé sledují pro můj každodenní úsměv. :D

IMG_6787

Sama píšeš, že na věk se u ženy neptá. Proto k němu nebude směřovat ani má další otázka. Snad mi na ni odpovíš, přestože je pro mnohé ještě více choulostivá. Přesto se musím zeptat, protože v mém okolím se o tom často diskutuje, ale nikdy nedojde ke shodě. Můžeš nám prozradit, jakou máš velikost prsou?

A podle prsou se ten věk teda pozná? :D Myslím si, že kdybych vám prozradila velikost poprsí, spousta lidí by už neměla o čem diskutovat, a to by byla obrovská škoda, nemyslíš?

A teď zpátky k méně osobním věcem. Na Bali jsem nikdy nebyl, proto nemůžu posoudit reálnou situaci. Ale zdá se, že si Bali oblíbilo poměrně dost Čechů. Potkala jsi nějaké? Funguje tam nějaká česká komunita?

Bali se podle mě stalo teď takovým novodobým Chorvatskem, akorát díky váhovému limitu v letadle sem lidi netahají tolik paštik.  :D

Komunita tady funguje, ale naše povaha se nedá změnit ani vzdálenosti 11.000 km, takže závist a nepřejícnost tady funguje stejně jako v Čechách. Samozřejmě jsou tu i super lidi, ostatně jak všude na světě.

Je to vhodné místo pro novodobé nomády? Nebo proč se na Bali vydává tolik lidí?

Řekla bych, že je to hlavně počasí (po celý rok teplo), které láká nomády k životu na tomto ostrově. Navíc Bali je dost často prezentováno jako velice levné. A na co my Češi slyšíme nejvíc?

Říkáš, že se o Bali mluví jako o levné destinaci. Je to pravda? Jaké jsou zhruba měsíční náklady, když tam chce člověk žít? 

Když sem člověk jede na dovolenou na pár dní, týdnů, nebo měsíc, tak to tolik nevnímá. Jede na dovolenou od slova dovolovat si! A pak se dá hovořit o Bali jako o levné destinaci. Ale když tady žijete vnímáte to jinak. Většina zemí, které jsou chudé, nebo jak se teď moderně říká rozvojové, k tomu mají nějaký důvod a ten je většinou jediný: Práce (hlubší polemizaci, proč je Bali chudé vynechám), ale jednoduše pracovat se tady nedá, opravdu možnost zde získat práci je stejná jako vyhrát ve sportce A když práci máte, tak to úplně výhra není, protože k práci se váže povinnost mít Kitas, což je pracovní povolení, které většinou stojí víc, než jste si schopni vydělat.

Když vezmu, kolik potřebuju k tomu, abych tady žila, a nebudu rozebírat každou korunu, tak v základu zaplatím za ubytování cca 6.000 Kč, skútr, na kterém se pohybuju vychází na 1.200 Kč + něco sežere – 300 Kč. Něco taky sním já, denně utratím cca 200 Kč, což je při zachování standardních 30 dnů v měsíci dalších 6.000 Kč.

No věřte, nevěřte. Ani na Bali se nedá žít jen z lásky. :D

A co se na Bali nejvíce líbí tobě?

Asi nejvíc miluju tu pohodu. Nikdo nikam nespěchá. U nás se honíme za úspěchem, lepším bydlením, krásnějším autem a nějak jsme se zapomněli radovat ze života.

IMG_0274

Prozradíš čtenářům, jaký je tradiční pokrm na Bali?

Základem místních jídel je obvykle rýže, kterou zdejší konzumují během dne takřka nepřetržitě, dokonce i k snídani. Národní specialitou je pochutina zvaná goreng. Jedná se o rýži opékanou se zeleninou, která je doplněna masem, vejcem a různými druhy koření.

Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že se mi nestýská po naší české kuchyni: „Království za svíčkovou omáčku s pěti knedlama.“

Je něco, co tě na Bali překvapilo?

Tím, že jsem neměla žádné očekávání, mě vlastně nic nepřekvapilo. Je to jiný svět. A já ho tak i beru. Lidé tu fungují úplně jinak. Kdybych však měla říct, co mě nejvíc šokovalo, pak by to rozhodně byla doprava. To, že se tu jezdí vlevo se ví, ale že místní lidé nechodí do autoškoly jako my, to už se nikde nepíše. Většina z nich ani řidičský průkaz nevlastní. Tak není divu, že si občas člověk na silnici, kličkujíc mezi auty, připadá jak v nějaký videohře. Škoda jen, že nemáme tři životy. On by se sem tam jeden navíc hodil.

Co bys doporučila lidem, kteří by se chtěli na tento indonéský ostrov podívat?

Aby si koupili letenku  a nezapomněli na slušné vychování.

To je samozřejmě základ, ale myslel jsem spíš nějaký tip. Jaké místo by si rozhodně turisté neměli nechat ujít. Víš o nějakém?

Na Bali je nejvíc kouzelný, že si tady každý přijde na své. Nedá se asi vybrat jen jedno místo…

Pokud milujete ruch, obchody, bary, diskotéky, pak se určitě budete cítit skvěle v Kutě. Toužíte po nekončících rýžových políčkách a klidu? Zamilujete se do Ubudu. Chcete surfovat, popíjet pivo a potkávat zajímavé lidi? Pak pro vás bude rájem Canggu.

Opravdu tady člověk najde vždy to, co jeho duše hledá. A to je asi to, co lidi přesvědčuje k tomu, aby tu chtěli žít.

Kristýno, děkuji za tvůj čas, který jsi nám věnovala. Přeju ti jen to nejlepší. Snad to nebylo naposled, co jsme spolu mluvili.

Klidně zas pokecáme. Zdravím čtenáře!

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru