BAE Systems plánuje vypěstovat armádu dronů v obrovských nádobách s chemikáliemi

Šťastný den nezávislosti. Americká společnost BAE Systems plánuje vybudovat armádu dronů vypěstovaných v chemických sloučeninách. V budoucnosti by tak vytvoření robotů nemělo být nic složitého, jak ukazuje video koncept společnosti.

„Radikální stroj zvaný ‚Chemputer‘ by mohl umožnit pokročilé chemické procesy v růstu letadla a některých komplexních elektronických systémů,“ píše se na stránkách společnosti.

bae systems

Armáda dronů vypěstovaná v chemikáliích. Zdroj: YouTube

Ve video konceptu můžete vidět drony vznikající ve velkých nádobách s chemikáliemi. A poté je robotické rameno přesune na pracovní linku, kde vloží motor do těla. Ačkoliv se zatím jedná o koncept, společnost BAE Systems plánuje proměnit představy v realitu, a tak tento koncept není pouze slibným a nikdy neuskutečnitelným vynálezem.

dron bae systems

Zdroj: YouTube

„Vyvíjeli jsme cestu k digitalizaci syntetické a materiální chemie. V určitém okamžiku v budoucnosti se budou sestavovat složité objekty s minimální lidskou pomocí,“ prozradil profesor Nick Colosimo. „Vytváření malých letadel by bylo velmi náročné, ale jsem si jistý, že kreativní myšlení a konvergentní digitální technologie nakonec povedou k digitálnímu programování složitých chemických a materiálových systémů.“

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru