Back in time: Aston Martin vyrobí model DB5 z Goldfingeru

Back in time: Aston Martin vyrobí model DB5 z Goldfingeru

Pamatujete na legenární film Jamese Bonda, kde se poprvé objevil Aston Martin? Tento kultovní model ze 70.let, byl ve filmu po boku Seana Conneryho. Tajného britského agenta, který nemohl mít jen tak ledajaké vozidlo.

Aston Martin je luxusní automobilka, která má své zázemí a původ také ve Velké Británii. Ve spolupráci s EON Productions se rozhodla, že vyrobí právě tyto luxusní kousky známé po celém světě. Počet těchto vozidel bude limitován, bude jich vyrobeno pouze 28. Samozřejmě se nebude jednat o vozy k běžnému provozu. Vozidla budou vybavena speciální výbavou, kterou mělo i auto James Bonda ve filmu Goldfinger.

Aston Martin s označením DB5 se na filmových plátnech objevit v roce 1964 a získal srdce milionů lidí. I po uplynutí půlky století je tento vůz stále obdivován. Vlastnit Goldfinger DB5 je snem každého automobilového „fajnšmekra“. Místo, kde se bude limitováná edice vyrábět je stejné, jako v minulém století a sice Newport Pagnell. A kolik koní bude skrývat pod kapotou? 282. Nejvyšší rychlost vozu bude 240 km/h.

Že je tento vůz povědomí i mladším generacím, které staré „bondovky“ neznají? Jistě! Naposled byl totiž vůz použit ve filmu Spectre po boku Daniela Craiga, což bylo v roce 2015.

Jeden vůz bude stát v přepočtu 80 milionů korun. Bude se prodávat ve stříbrné barvě a součástí vozů budou i vychytralé doplňky, které agentovi nesmí chybět např. otočné poznávací značky. Další doplňky jsou zatím tajné, nicméně při tvorbě těchto speciálních kusů spolupracuje automobilka s Chrisem Corbouldem, který měl v „bondovkách“ na starosti speciální efekty.

Snímek obrazovky 2018-08-29 v 15.33.45

Z celkových 28 kusů jich bude k prodeji 25. Jeden kus si nechá automobilka Aston Martin, druhý EON a třetí vůz se vydraží na charitu.

Zdroj, text/foto: astonmartin.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru