Bacardi zachraňuje planetu: vyvíjí lahev, která se plně rozloží za 18 měsíců

Bacardi zachraňuje planetu: vyvíjí lahev, která se plně rozloží za 18 měsíců

Společnost Bacardi, největší rodinná společnost vyrábějící lihoviny na světě. Nyní učinila obrovský krok vpřed v boji proti změně klimatu a znečištění planety plasty, protože odhaluje plány, jak do roku 2023 umístit na trh nejudržitelnější láhev na lihoviny. Nová 100% biologicky odbouratelná láhev nahradí 80 milionů plastových lahví – 3 000 tun plastu – které v současné době každoročně vyrábí Bacardi v rámci svého portfolia značek. 

Tento revoluční krok společnosti Bacardi je možný díky úzké spolupráci s Danimer Scientific, předním vývojářem a výrobcem biologicky odbouratelných produktů. Plasty na bázi ropy, které dnes společnost Bacardi používá, nahradí Nodax ™ PHA od společnosti Danimer Scientific, biopolymer, který pochází z přírodních olejů rostlinných semen, jako je palmový olej, řepka a sója. Zatímco běžná plastová láhev se rozkládá více než 400 let, nová lahev na lihoviny vyrobená z Nodax ™ PHA se biologicky rozloží v široké škále prostředí, včetně kompostu, půdy, sladké vody a mořské vody, a po 18 měsících zmizí, aniž by zanechala škodlivé mikroplasty.

Ned Duggan, hlavní viceprezident společnosti Bacardi, uvedl: „Během své 158leté historie společnost Bacardi vždy věřila v respektování světových přírodních zdrojů a odpovědné jednání, od udržitelného získávání cukrové třtiny po vodu a energii používanou k výrobě našeho rumu. Nyní jsme nadšeni, že můžeme být průkopníky této nové technologie biopolymerů ve prospěch všech značek Bacardi a celého odvětví lihovin.“

Kromě nové lahve na 100% biopolymerní lihoviny vytváří Bacardi také papírovou láhev s udržitelnou výrobou. Díky integraci polymeru Nodax ™ PHA bude mít toto alternativní řešení stejně silnou pověst pro životní prostředí a zároveň zajistí, že kvalita a chuť lihu uvnitř lahve vyrobené z papíru bude stejně výjimečná jako skleněná. Jean-Marc Lambert, hlavní viceprezident pro globální operace společnosti Bacardi, uvedl: „Když jsme si stanovili cíl, že do roku 2030 budeme 100% bez plastů, věděli jsme, že k dosažení cíle bude zapotřebí převratný pokrok v designu obalů, a to je přesně to, v čem nám pomáhá partnerství s Danimerem. “

Díky všestrannosti tohoto inovativního nového materiálu bude tým Bacardi Packaging Development také řešit jeden z nejstarších problémů plastů v nápojovém průmyslu – plastovou výstelku uzávěrů lahví. „Může to znít málo,“ říká Jean-Marc, „ale přidejte to u všech globálně vyráběných lahví a každý den mluvíme o mnoha tunách plastů. Jakmile problém vyřešíme, budeme otevřeně využívat řešení, které bude používat celé odvětví. Nejde o konkurenční výhodu, jde o to, abychom pro planetu udělali správnou věc.“ Oznámení společnosti Bacardi představuje zásadní krok směrem k tomu, aby společnost dosáhla svého cíle být v příštích 10 letech 100% bez plastů. Kromě uvedení nové lahve na biopolymer v roce 2023 se společnost zavázala k odstranění veškerého nepodstatného plastu na jedno použití, včetně všech plastových materiálů dárkových krabiček a plastových materiálů pro prodej, v příštích třech letech.

„Nodax PHA je dnes jedním z nejslibnějších ekologických materiálů na světě, protože poskytuje biologickou rozložitelnost, kterou spotřebitelé požadují, aniž by ztratili pocit kvality z tradičního plastu,“ řekl Scott Tuten, ředitel marketingu a udržitelnosti ve společnosti Danimer Scientific . “Materiál poskytuje to nejlepší z obou světů a těšíme se na spolupráci s Bacardi a začlenění PHA do jejich ikonického obalu.”

 

 Zdroj, foto: businesswire.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru