BabyPod: Silikonový tampon s reproduktorem bude hrát nenarozenému dítěti hudbu

Španělští vědci zjistili, že lidský plod dokáže rozeznávat zvuky už v šestnáctém týdnu nitroděložního vývoje. O španělskou studii se opírá revoluční vynález s názvem BabyPod. V podstatě se jedná o silikonový tampon, který je vybavený reproduktorem a hraje hudbu pro dosud nenarozené dítě. Konkrétní hudbu vyberete přes smartphone.

Určitě jste si všimli, ať už ve filmech či reálném životě, že nastávající maminky přikládají na těhotenské bříško sluchátka či reproduktory. Chtějí, aby dítě slyšelo určitou skladbu, což by mělo vést ke zlepšení vývoje řeči či ke zvýšení inteligentního kvocientu.

1154387

BabyPod zahraje hudbu plodu v bříšku.

„Gynekologové nikdy nezpozorovali, zda plod reaguje na vnější zvuky či hlas matky během ultrazvuku,“ vysvětluje CEO španělské společnosti BabyPod Luís Pallarès. „Proto jsme mysleli, že plod možná hlasy a zvuky nikdy neslyšel. Rozhodli jsme vynalézt reproduktor, který se dá vložit přímo do pochvy.“

Španělský výzkum ukázal, že plod v děloze je schopen reagovat na hudbu už od šestnáctého týdnu. Většina dětí reaguje na hudbu pohybem úst či jazyka, což je první krok při učení mluvení.

„Hudba stimuluje jazykové vzdělávání,“ říká Pallarès. „Gynekologové byli zvyklí vnímat plod jako pasivní předmět, ale s vynálezem BabyPod bylo sezení příjemnější, protože plod se začal hýbat.“

BabyPod je ve své podstatě reproduktor zabalený v pouzdře z antialergenního silikonu, který je druhým koncem spojený s chytrým telefonem přes 3,5mm Jack konektor s rozdvojkou. Rodiče tedy mohou poslouchat stejnou hudbu jako jejich nenarozená ratolest. Veškeré ovládání probíhá přes aplikaci.

1154341

Jedná se o silikonový tampon s reproduktorem.

„Byli jsme příjemně překvapení, že rodičům se nástroj líbil. Bylo skvělé vidět vzrušení rodičů, kteří během ultrazvukového sezení mohli sledovat mimické pohyby obličeje,jazyka a úst plodu,“ dodává CEO. „Většina pacientek se rozhodla zážitek zopakovat a byli jsme překvapení, kolik žádostí jsme obdrželi.“

BabyPod byl gynekologicky schválený institucí Instutit Marquès v Barceloně. Nástroj je bezpečný jak pro dítě, tak i pro matku. Do lůna se transportuje hudba s hlasitostí 54 decibelů, což je ekvivalent k šeptu. Cena zařízení je 90,94 liber (cca 3 300 Kč).

Zdroj / Foto: Dazed Digital

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru