Babiš chystá nový slovenský web Echo24.sk

Babiš opět zvedl ze židle nemálo novinářů. Tentokrát celkem naštval ty z Echo24.cz. Jak? Založil totiž na Slovensku vlastní web na doméně Echo24.sk. Dle něj se jedná o studentský projekt.

Chcete svému webu zaručit návštěvnost a silné jméno už hned ze začátku? Slovenské vydavatelství českého ministra financí Andreje Babiše – Ecopress přišlo s geniálním nápadem, jak vybudovat web bez jakékoliv větší práce. V dubnu si totiž registroval doménu Echo24.sk. Tento web můžete znát spíše od nás pod doménou Echo24.cz, který celou situaci komentuje jen jedním, že tento web v žádném případě se slovenskou alternetivou nemmá nic společného. Babiš chce do vedení slovenského Echo24 navíc dosadit Vladimíra Mužíka – bývalého šéfredaktora bulvárního tisku Blesk. 

Údajně to má být jen studentský projekt

„V souvislosti s doménou echo24.sk, kterou Ecopress zaregistroval před více než půl rokem, chystáme spustit v roce 2015 studentský projekt nezávislé žurnalistiky. Práci s budoucími novináři považujeme za důležitou součást naší strategie. Chceme jim vytvořit platformu na získávaní zkušeností, které by jinak v akademickém prostředí jen těžko získali,“ uvedl pro Omediach.com ředitel PR a marketingu Ecopressu – Denis Schvarcz.

Jak na to reaguje české Echo24?

A jak na to reaguje české Echo24? Zde je jeho vyjádření: „Andrej Babiš a jeho lidé pochopili, že celý koncept Echo24.cz, včetně tištěného a digitálního Týdeníku Echo, je úspěšný. A také by takový úspěch chtěli. Echo24.cz na rozdíl od Babišových deníků, které se potýkají s neustálým a zvětšujícím se propadem, roste – v listopadu budeme mít téměř 500 tisíc uživatelů podle měření Google. Úspěšně se nám taky povedlo uvést Týdeník Echo, kterého se prodává celkem 10 tisíc kusů. Věřím proto, že by Andrej Babiš chtěl také něco takového zažít i na mediálním poli. Úspěch a důvěra se ale u čtenářů koupit nedá. Zároveň bych chtěl čtenáře ubezpečit, že akvizice slovenské domény Andrejem Babišem nás nijak neohrožuje a zdůrazňuji, že s námi to nemá nic společného.“ – uvedl Dalibor Balšílek pro jeho portál Echo24.cz

Nyní už Echo24.cz bude mít na Slovensku silného konkurenta. Věříme, že celá záležitost zvedla ze židle nejednoho novináře zmiňovaného internetového média. No, nezbývá než jen čekat, jak se celá situace vyhrotí… 

Zdroj: echo24.cz, foto: Facebook

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru