Babička smskovala ze záhrobí

Na Mirror.com se objevil článek, který vypadá, že se vztahuje k blížícímu se Halloweenu. Nese totiž název „Rodina, která posílá smsky na mobil pohřbený s jejich babičkou, dostává odpovědi ze záhrobí“. Fajn. Ale mohou babičky opravdu psát z hrobu? Samozřejmě že ne. Tak se na to pojďme podívat.

Takový je příběh:

Lesley Emerson zemřela v roce 2011 na rakovinu tlustého střeva. Strašně ráda smskovala, a tak se její příbuzní rozhodli nechat ji pohřbít s telefonem a pravidelně jí zasílat zprávy. Z tohoto důvodu se dokonce obrátili na O2, aby zařídili, že Lesleyino číslo nebude zlikvidováno ani přiřazeno jinému zákazníkovi. Všechno vypadalo v pořádku. Nicméně pak začala Lesley odpovídat. (Představte si hororovou hudbu.)

A takové vysvětlení:

Jak jistě tušíte, je to naprosto jednoduché. O2 prostě prodalo číslo dál – konkrétně společnosti s názvem giffgaff. Tak se dostalo až k muži, který se domníval, že podivné smsky, které mu chodí, jsou jen blbými vtípky jeho kamarádů. A tak začal také s humorem odpovídat přímo z nebe: „Ano, dívám se na vás a všechno bude v pořádku. Jen to nechte dál tak, jak se to vyvine.“

„Tak jako vždycky jsem babičce poslala zprávu o tom, co jsem udělala. Když další den v poledne přišla odpověď, cítila jsem se docela zvláštně. V hlavě mi blikala šílená myšlenka, jestli je ještě stále naživu? Pak jsem začala mít hrozné vize, že někdo mohl vykopat její hrob a vzít její telefon. Moje mysl byla plná různých nepříjemných možností. Když jsme na číslo zavolali, člověk, který mi smskoval, se omluvil s tím, že si myslel, že jde jen o vtip jeho kamarádů,“ vysvětlila Sheri Emerson, Lesleyina vnučka.

PAY-Lesley-Emerson

Sheri Emerson obdržela smsku ze záhrobí

O2 se nyní snaží svou chybu vyřešit, nicméně neuvědomuje si, kolik touhle senzací rozpoutalo otázek. Nebylo by jednodušší zemřelým rodinným členům psát emaily? Jaké to je, když se vydáváte za něčí mrtvou babičku? Je v dnešním světě možné, že by někdo vykopal rakev, ukradl telefon, který byl uvnitř, a začal ho sám používat?

Zdroje: Mirror, DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru