Dnes vyšlo 15 článků

Azbuka a čínské znaky v internetových adresách

Azbuka a čínské znaky v internetových adresách

Mezi uživateli internetu v Evropě, nebo v USA se používají domény a adresy bez interpunkce. Jak jsme všichni zvyklí www.objevit.cz a www.google.com. V České republice je aktuálním tématem interpunkce v adresách. To znamená, že by mohly adresy vypadat například takto: www.nejhoršíjenevědět.cz. Většina českých uživatelů se bez čárek a háčků obejde, nebo je vyloženě nechce.

Ale co státy na východě a jejich domény a adresy? Rusko, Čína a země Saudské Arábie, kde je mnoha uživatelů, kteří by chtěli zavedení například azbuky, nebo čínských znaků do internetových adres.

Nedávno bylo světu internetu zpřístupněno kromě znaků v doménovém jméně i lokalizované doménové koncovky pro země na východ od našich hranic.

Některé nové domény:

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru