Až rok vězení pro muže prodávajícího trička s Breivikem

Psát o masakru Anderse Breivika na ostrově Utoya, kde zabil 77 mladých lidí je doslova tristní. Ještě smutnější je ale schvalování tohoto trestného činu, tedy dokonce podpora tohoto masakru. Policisté z Břeclavi obvinili z takovéhoto schvalování mladého muže, který prodával na internetu trička s podobiznou tohoto vraha. Na vše upozornila učitelka žáka, který si vzal toto tričko do školy.  

Tričko s Breivikem

Vše začalo ve škole

V říjnu letošního roku byli policisté upozorněni na to, že v břeclavské škole dorazil jeden ze žáků v tričku zobrazujícím Breivika. Mimo jeho podobiznu byly na tričku také nápisy úzce se vztahující k tomuto odsouzeníhodnému činu. Policisté dále zjistili, že si žák školy koupil tričko prostřednictvím internetového prodeje. Dle uskutečněné expertizy je možné považovat tričko za nástroj podporující k terorismu.

Anders Breivik

Prodejce se hájí tím, že je Breivik jen oběť

Policie objevila na internetu člověka prodávajícího tato trička poměrně rychle. Šestadvacetiletý muž byl schopen na internetu prodat více než 30 triček. Prodejce se bránil pouze tím, že chtěl upozornit podobně jako Breivik na nebezpečnost nejznámějších bojových her. O tom svědčí i motivy na tričku, kde je zobrazena podobizna Breivika majícího na čele nápis parafrázující známou hru Call of Duty. Na zádech je citát samotného terosristy Breivika „It was self-defense, bitch!“ – sir Anders Breivik. Prodejce bude v každém případě obviněn z podpor a schvalování trestného činu. Hrozí mu až rok vězení!

 Zdroj: thesun.co.uk, hudbajeozivot.cz

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru