Dnes vyšlo 15 článků

AwareCar vám připomene, kde jste zaparkovali

Díky AwareCar uděláte z každého auta inteligentní vůz a bude vás to stát jen devět dolarů. Nezáleží, zda jde o nejnovější Mercedes nebo starou Fabii, vychytávka z Kickstarteru je kompatibilní s každým autem. Podmínkou je chytrý telefon.

Jedná se totiž jen o malé kulaté zařízení, které strčíte kamkoliv do auta. Přes Bluetooth komunikuje s vaším mobilem (iOS a Android) a baterie v něm vydrží více než rok. Udávaný dosah je 20 metrů, ale když ho skryjete na špatné místo, tak se snižuje. Doporučuje se třeba do přihrádky u spolujezdce.

aware

Hlavním úkolem AwareCar je sledovat, kde jste zaparkovali, a říci vám, jak to máte daleko (i když jste třeba omylem došli do jiného patra garáže). Pokud stojíte na placeném parkovišti, AwareCar vám to navíc připomene a řekne vám, kolik vás čas strávený na parkovišti bude stát. Zjišťuje si to přes data poskytovaná městem a GPS. A pokud máte zaplacenou jen určitou dobu, připomene vám, že se odměřený čas blíží ke konci.

Na Kickstarteru se nápadu daří. Požadovaných 15 000 dolarů bylo vybráno už dávno. Podle tvůrců budou peníze použity především na vývoj softwaru, protože HW už je kompletně připravený. Jak se můžete dočíst na webu AwareStack, první verze aplikace AwareCar už byla spuštěna a to malé kolečko za devět dolarů si můžete na Kickstarteru předobjednat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru