Tisková zpráva: AVG přináší více soukromí do předvánočních nákupů díky funkci Wi-Fi Do Not Track pro chytré telefony

Nová funkce aplikace AVG PrivacyFix pro Android přináší opatření proti nechtěnému sledování pomocí veřejných bezdrátových sítí 

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO 16. prosince 2013 – Společnost AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovatel nástrojů pro internetovou a mobilní bezpečnost, soukromí a optimalizaci více než 172 milionům aktivních uživatelů, informovala o nové funkci Wi-Fi Do Not Track (DNT) v aplikaci AVG PrivacyFix for Android, umožňující uživatelům blokovat sledování jejich polohy prostřednictvím bezdrátových sítí v obchodech i na jiných veřejných místech. Uživatelé tak díky aplikaci AVG PrivacyFix mohou zvýšit své soukromí a bez obav vyrazit na (nejen) předvánoční nákupy.

Funkce Wi-Fi DNT v aplikaci AVG PrivacyFix uživatelům automaticky vypíná bezdrátový adaptér v jejich chytrém telefonu, když například vyrazí do města a zase jej připojí, když se ocitnou v blízkosti důvěryhodných bezdrátových sítí, například doma, kanceláři, nebo v pravidelně navštěvované kavárně. To přístroji zabraňuje vysílat unikátní kód (MAC adresu), které obchodníci a marketéři začali využívat ke sledování pohybu zákazníků v závislosti na jejich geolokaci. Obchodníci tyto informace využívají ke spočítání návštěvníků prodejen, optimalizaci rozložení prodejny, či k měření efektivity mobilní reklamy.

„Užívání technologie bezdrátových sítí ke zjištění naší polohy v obchodech poskytuje obchodníkům cenná data. Problémem je, že zákazníci jsou si těchto aktivit vědomi pouze v minimální míře, často nemají možnost toto sledování odmítnout a mnoho z nich nemá dokonce ani tušení, že se něco takového děje,” řekl Gary Kovacs, výkonný ředitel společnosti AVG Technologies. „Dle mého názoru je důvěra základem všech úspěšných transakcí. Když o ni přijdeme, výrazným způsobem snižujeme potenciál technologií. AVG bylo první společností zabývající se bezpečností, která poskytla aktivní funkci Do Not Track pro osobní počítače. Nyní, v reakci na to, jak se spotřebitelé stále více připojují na internet pomocí mobilních zařízení, rozšiřujeme náš záběr služeb dle aktuálních světových trendů.”

„Komercializace sledování zákazníků pomocí Wi-Fi sítí se zdá být na vzestupu s tím, jak společnosti tyto služby nabízejí obchodníkům. Nicméně tato možnost často postrádá jakýkoli odhlašovací mechanismus pro spotřebitele a selhávají i v poskytnutí záruky byť jen základní ochrany identifikátoru jejich zařízení pomocí šifrování. AVG PrivacyFix uživatelům nabízí to, co poskytovatelé služeb doposud nedokázali zajistit,” doplnil Jim Brock, viceprezident divize Privacy Products ve společnosti AVG Technologies. „Dokud neuvidíme široce přijímané ochranné průmyslové standardy k regulaci sledování chytrých telefonů, musejí se spotřebitelé starat sami. Díky nám je to jednodušší.”

AVG PrivacyFix nyní s funkcí Wi-Fi DNT umožňuje lidem spravovat jejich nastavení soukromí napříč oblíbenými internetovými stránkami, jako je Facebook, Google+ a LinkedIn, je nyní k dispozici ke stažení pro chytré telefony se systémem Android zde.

Doprovodné animované video popisující funkci Wi-Fi DNT můžete zhlédnout ZDE.

###

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

Posláním AVG je zjednodušit, optimalizovat a zabezpečit zážitek na internetu, poskytnout klid mysli propojenému světu. Výkonný a snadno použitelný AVG software a služby online poskytují uživatelům kontrolu nad jejich prací na internetu. Výběrem AVG softwaru a služeb se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které těží z vlastních síťových výhod, vzájemné ochrany a podpory. AVG se rozrostla uživatelská základna na 172 milionů aktivních uživatelů k 30. září 2013 a nabízí portfolio produktů, které se zaměřuje na spotřebitele a malé obchodní trhy, včetně zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, online zálohování, mobilní bezpečnost, ochrany identity a rodinného bezpečnostního softwaru.

www.avg.com

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru