AVG koupilo LPI Level Platforms

Společnost AVG Technologies N.V. (NYSE: AVG), poskytovatel internetové a mobilní bezpečnosti, soukromí a optimalizace pro 150 milionů aktivních uživatelů, oznamuje, že uzavírá dohodu o koupi LPI Level Platforms Inc., jež je předmětem konečného ujednání. LPI Level Platforms je vedoucí softwarovou společností v oblasti vzdáleného monitoringu a managementu.

LPI Level Platforms má sídlo v Otavě v Kanadě a nabízí software nové generace pro vzdálený monitoring a management (RMM) pomocí Managed Workplace®, oceňované platformy pro vzdálený monitoring a management založený na cloudu. Díky pokročilé hybridní architektuře bez zástupců poskytuje tato platforma viditelné a unifikované spravování celé IT infrastruktury, včetně zařízení, aplikací, sítí a cloudu. Platforma nabízí uživatelům velmi snadné používání, vysokou úroveň bezpečnosti i kontroly.

Akvizice rozšíří stávající služby AVG založené na cloudu: Platforma Managed Workplace® bude přidána do AVG CloudCare™, budou také integrovány produkty jako RMM a Mobile Device Management (MDM). Navíc tato akvizice výrazně rozšíří distribuční síť AVG o více než 1 500 aktivních partnerů LPI Level Platform Managed Service Providers (MSP).

„Již od dob založení naší společnosti jsme měli jasný cíl – aby LPI Level Platforms získala ve světě pozici všudypřítomné platformy pro vzdálený monitoring, management a automatizaci určené pro poskytovatele IT služeb,“ říká Peter Sandiford, CEO v LPI Level Platforms, „přidáním LPI Level Platforms do portfolia AVG bude AVG moct dodávat nejkomplexnější a zároveń nejvíce inovativní,vysoce kvalitní a výkonnou platformu pro SMB a jejich MSP na trhu.“

„Naše dvě společnosti mají společný cíl, chtějí dodávat silnou platformu pro IT management založenou na cloudu vhodnou pro MSP. Chceme dodávat platformu, která výrazně zjednoduší způsob, jakým jsou spravováni a chráněni zákazníci malých firem,“ dodává John Giamatteo, COO v AVG Technologies, „AVG je v takové pozici, aby rozvinula produktové portfolio LPI Level Platforms a tento vylepšený produkt nabízela celosvětově. K podpoře růstu bude využita naše značka i organizace. Technické požadavky na malé podniky rostou den ode dne vhledem k tomu, že se svět přesouvá do mobilního pracovního prostředí. AVG má infrastrukturu i partnerskou základnu na to, aby umožnila zákazníkům růst bezpečnou a nákladově efektivní cestou.“

AVG CloudCare™ nabízí prodejcům pro malé podniky a MSP bezplatnou, snadno použivatelnou a na cloudu založenou administrativní platformu, která jim umožní na dálku rozvinout a spravovat bezpečnost jejich klientů s AVG AntiVirus. AVG CloudCare má již více než 1 000 prodejních partnerů a v současné době spravuje desítky tisíc koncových stanic ve Velké Británii a v Severní Americe.

Přehled akvizice

  • Opakující se zdroj příjmů na základě služeb na bázi cloudu a Software-as-a-Service (SAAS) společnosti LPI Level Platforms je přirozeným doplněním modelu AVG SMB CloudCare. LPI Level Platforms a AVG mají stejný „go-to-market“ přístup v oblasti rychlého růstu na poli služeb na bázi cloudu pro SMB.
  • Kombinace RMM/MDM portfolia na bázi cloudu společnosti LPI Level Platforms posiluje AVG produkt AVG AntiVirus, filtrování obsahu, zálohování a optimalizaci portfolia a vytváří nejlepší možnou platformu pro potřeby malých podniků dnes i v budoucnu.
  • Z technologického hlediska je konvergence IT managementu a bezpečnosti přirozenou evolucí, převážně na trhu s IT službami a na širším SMB trhu.
  • Kombinace obou prodejních kanálů (AVG 10 000+ a LPI Platforms 1 500+) dává okamžitou a udržitelnou příležitost ke křížovému prodeji a upsell obou portfolií druhé partnerské základně a ke zvýšení obchodu globálně.

Podmínky dohody a finance

  • AVG očekává, že bude realizovat významné synergie kombinací platform a obchodních operací, s cílem rychlého růstu akvizice.
  • AVG očekává 5 mil. dolarů na předplatitelských výnosech souvisejících s transakcí v druhé polovině 2013, což je očekáváno jako neutrální ve vztahu k non-GAAP zisku. V roce 2014 je předplatitelský výnos plánován na 15 mil. dolarů a non-GAAP EPS je plánováno v rozmezí 6 až 10 centů pro tento obchod.

O LPI Level Platforms

Společnost LPI Level Platforms dodává Managed Workplace®, software pro správu a vzdálené monitorování a platformu pro služby, které s cílem zaručit kompletní IT podporu malým a středním podnikům používají tisíce poskytovatelů IT služeb po celém světě. Díky hybridní technologii bez zástupců, rozvinutým řídícím a automatizačním funkcím, hluboké integraci do IT ekosystému a plně integrované White Label podpoře umožňuje Level Platforms dodavatelům IT služeb poskytnout z jednoho webového panelu vzdálenou podporu všem IT produktům a službám, na které se jejich zákazníci spoléhají. „See All. Manage All. Service All.“ Pro více informací navštivte www.levelplatforms.com.

O společnosti AVG Technologies (NYSE: AVG)

Posláním AVG je zjednodušit, optimalizovat a zabezpečit zážitek na internetu, poskytnout klid mysli propojenému světu. Výkonný a snadno použitelný AVG software a služby online poskytují uživatelům kontrolu nad jejich prací na internetu. Výběrem AVG softwaru a služeb se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které těží z vlastních síťových výhod, vzájemné ochrany a podpory. AVG se rozrostla uživatelská základna na 150 milionů aktivních uživatelů k 31. březnu 2013 a nabízí portfolio produktů, které se zaměřuje na spotřebitele a malé obchodní trhy, včetně zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, online zálohování, mobilní bezpečnosti, ochrany identity a rodinného bezpečnostního software.

Komentáře

Nahoru