Avast kupuje AVG

Celým světem se rychlostí blesku šíří novinka. Pražský Avast Software kupuje konkurenční AVG Technologies!

Společnost AVG původně sídlila v Brně. Na počátku 90. let minulého století se jmenoala Grisoft, jako AVG je dnes známá po celém světě. Zaštiťuje celou řadu služeb včetně AVG Cleaneru pro Android a Mac. Aktuálně sídlí v Amsterdamu.

Avast je také českou firmou. Založen byl o pár let dříve a dodnes sídlí v Praze. Údajně ovládá více než pětinu světového trhu s antivirovým softwarem.

Avast-Wi-Fi-930x673

Vznikne jeden obrovský gigant

Firma Avast bude mít nově obrovský dosah. Celkový počet uživatelů antivirových programů Avast a AVG přesahuje hranici 400 milionů lidí. Téměř polovina z nich používá programy na mobilních zařízeních, což je v dnešním světě, kdy se vše přesouvá na mobily, klíčové.

„Spojení dvou silných společností, které vznikly v České republice a mají společné zázemí a poslání, nás postaví do skvělé pozice a umožní nám vyvíjet nové věci jako například zabezpečení pro Internet věcí,“ popsal Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast.

Ačkoli transakci schválily správní rady obou společností, vyjádřit souhlas musí i akcionáři AVG. Avast předpokládá, že akvizice proběhne v září nebo říjnu letošního roku. Za každou akcii zaplatí 25 dolarů, celkem to tedy bude asi 1,3 miliardy dolarů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru