Dnes vyšlo 15 článků

Avast čelí dalšímu skandálu. Tentokrát s prodejem osobních údajů svých zákazníků

Avast čelí dalšímu skandálu. Tentokrát s prodejem osobních údajů svých zákazníků

Bezpečnostní a antivirová společnost Avast se nyní zobrazuje v titulcích článků po celém světě. Čelí totiž vyšetřování kvůli datům, které získává od zákazníků. Informace o zákaznících, které se nesmějí nikam dostat, prý společnost prodává. Data se týkají toho, co konkrétní uživatel vyhledává a co nakupuje. Prodej těchto dat naprosto porušuje zásady soukromí chování na internetu.

Na serverech Pcmag a Motherboard bylo uvedeno, že Avast podává svá získaná data od uživatelů. Prodává je přes dceřinou společnost Jumpshot. Tato informace už je známá, ale novinkou je, že se na základě získaných informací o chování uživatelů, lze dopátrat konkrétního uživatele. Data jsou konkrétní až tak, že lze zjistit konkrétní prokliky uživatelů a cesty k hledanému výsledku. Identita uživatele se zjistí přes zařízení, na které se uživatel přihlásil. V tomto zařízení musí být samozřejmě nainstalovaný software Avast. Identita je zjistitelná, než se Avast odinstaluje.

Informace se netýkají pouze vyhledávacích dotazů. Systém dokáže sledovat i prohlížený obsah na sociálních sítích a platformě YouTube. Jestli si myslíte, že se přístupu k vašemu chování na internetu zamezíte otevřením anonymního okna, jste na omylu. Systém dokáže vysledovat obsah i z anonymního prohlížení.

Zkrátka za všechno musíte zaplatit. Všechny volně přístupné služby na internetu jsou zpoplatněny vaším soukromím. Jestli máte dojem, že se vás to netýká, tak ano, týká. Soukromí je třeba si chránit a někdy si za něj zaplatit. Únik pravdy o obchodování Avastu je pro samotnou firmu a její uživatele velmi hrozivý.

Zdroj, foto: reuters.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru