Dnes vyšlo 15 článků

Autorská práva na Twitteru zřejmě nefungují. Uživatelé zveřejňují celovečerní filmy

Autorská práva na Twitteru zřejmě nefungují. Uživatelé zveřejňují celovečerní filmy

Na Twitteru se začínají objevovat trhliny, protože uživatelé začali zveřejňovat celé filmy. Je to známka toho, že politika porušování autorských práv, kterou tento gigant sociálních médií uplatňuje, není řádně vymáhána.

Jeden uživatel Twitteru se tento víkend stal virálním poté, co zveřejnil celý film Rychle a zběsile: Tokijský drift ve dvouminutových kouscích, celkem více než 50 tweetů. Jak informoval Forbes, účet byl pozastaven. Další uživatelé zveřejnili film Hackers z roku 1995 a film Avatar z roku 2009, které byly rovněž staženy. Zatímco pozoruhodnější filmová vlákna se stala virálními, což vedlo k jejich stažení, některé filmy, jako například Need for Speed a japonský superhrdinský film Kamen Rider Heisei Generations Forever, jsou na Twitteru stále k vidění. Dokonce i televizní pořady jsou zveřejňovány, jako například sdílená epizoda seriálu Spongebob Squarepants.

“Twitter bude reagovat na zprávy o údajném porušení autorských práv, jako jsou například obvinění z neoprávněného použití obrázku chráněného autorskými právy jako profilové nebo titulní fotografie, obvinění z neoprávněného použití videa nebo obrázku chráněného autorskými právy nahraného prostřednictvím našich služeb hostingu médií nebo tweety obsahující odkazy na materiály, které údajně porušují autorská práva,” uvádí na svých webových stránkách.

Nemělo by nás překvapit, že sdílení celých filmů je ve skutečnosti porušením zásad společnosti Twitter týkajících se autorských práv. Vzhledem k nedávným událostem ve společnosti se však zdá, že platforma v současné době pracuje s kostlivou posádkou. Jedním z Muskových nápadů po jeho nástupu do funkce bylo zavedení dlouhých, více než 40minutových videí pro předplatitele služby Twitter Blue, ale pokud se nepodaří opravit automatický systém vymáhání autorských práv na webu, bude to možná muset prozatím pozastavit.

Zdroj, foto: mashable.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru