Autorship (Autorství)

Google Authorship (Google autorství) je relativně nová funkce, která se poměrně výrazně projevuje i v organickém vyhledávání Google. V rámci profilů na Google Plus lze propojit různé články, příspěvky nebo texty napříč různými weby s jedním konkrétním autorem. Na autoritu webu má vliv kromě zpětných odkazů i právě autorství. Pokud na Váš web bude směřovat odkaz z autoritativního webu, v očích vyhledávačů získá i Váš web část autority (významu). V případě Google autorství je to podobné. Pokud vlivný autor odkáže na Váš web, případně publikuje na Vašem webu, pomůže to Vašemu webu i v organickém vyhledávání.

Kromě již zmíněných funkcí má Google autorství další výhody. Autor musí hrát s otevřenými kartami. Tím, že se přihlásí k určitému textu, s ním spojí svou identitu na Google Plus. Nemůže vystupovat pod pseudonymy nebo se schovávat za fotografiemi maskotů. Autorem může být pouze jasně identifikovatelná reálná osoba. Google takového autora zároveň odmění přidáním několika specialit do výsledků vyhledávání. U příspěvků, kde je vyplněn autor se zobrazí fotografie autora, jeho jméno a údaj, kolik lidí ho má v kruzích na Google Plus.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru