Autopilot Tesly způsobil první smrtelnou autonehodu

Tesla Model S s aktivním systémem autopilota se stala účastníkem smrtelné dopravní nehody, což je první případ autonehody, během které byl aktivní autopilot. Společnost Tesla zveřejnila informace o havárii na svém blogu a informovala americký úřad NHTSA o incidentu, který se nyní vyšetřuje.

K autonehodě došlo dne 7. května 2016 na rychlostní cestě v centrální Floridě, kde nákladní automobil projížděl přes kolmou křižovatku. Autopilot vyhodnotil špatně situaci, protože protisvětlo bylo příliš silné. Autopilot nespustil brzdy, protože nákladní automobil považoval za dopravní značení. Elon Musk podotkl, že za řízení automobilu se spuštěným automobilem je zodpovědný řidič, který musí dávat pozor na cestu, aby mohl v podobných situacích rychle reagovat. Tato skutečnost je uvedená také v podmínkách používání autopilota, se kterými musí řidič vozidla souhlasit ještě před aktivací funkce.

electric-car-513627_1280

Autopilot způsobil smrtelnou autonehodu. Zdroj: Pixabay

Čtyřicetiletý řidič Joshua Brown, který seděl za volantem Modelu S, zemřel. Při nehodě utrpěl zranění, která jsou se životem neslučitelná. A řidič nákladního vozidla nebyl zraněn.

I napříč této smutné události je autopilot podle statistik bezpečný systém, se kterým řidiči doposud najezdili více než 209 milionů kilometrů.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru