Dnes vyšlo 15 článků

Autopilot Tesla odvezl muže do nemocnice, zachránil mu život

Na začátku července se světem rychlostí blesku roznesla zpráva o tom, že autopilot vozu Tesla Model S způsobil smrtelnou dopravní nehodu. Teď to vypadá, že reputace bude napravena. Autopilot totiž nedávno jeden život zachránil!

37letý Joshua Neally byl zrovna na cestě ze své advokátní kanceláře, když ho zastihla plicní embolie. Bez autopilota, kterému povolil převzít řízení, by do nemocnice vzdálené 32 km nejspíš nikdy nedojel.

Samozřejmě se objevily hlasy, které tvrdí, že si mohl zavolat sanitku a efekt by byl úplně stejný. Joshuu to ale v té chvíli vůbec nenapadlo. Jakmile na sobě začal cítit příznaky, věděl, že se musí co nejrychleji dostat do nemocnice. Řídit sám by bylo nebezpečné, a tak ho hned napadlo nechat to na svém autě. Volantu se dotkl pouze na parkovišti. Poté, co zaparkoval, už se doplazil na pohotovost, kde mu diagnostikovali ucpání cévy v plicích – plicní embolii.

Tesla Introduces Self-Driving Features With Software Upgrade

Zda by zvládl dojet do nemocnice sám, je otázkou. Při vědomí sice byl, ale řídit pod extrémním fyzickým i psychickým nátlakem je jistě nebezpečné. S autopilotem to bylo zcela jistě bezpečnější, i když zavolat sanitku by možná byl úplně nejlepší způsob záchrany. Elon Musk každopádně tvrdí, že kdyby měli všichni lidé na světě Tesly, mohl by autopilot zachránit 500 000 životů ročně.

Foto: huffingtonpost

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru