Autonomní vozidla od Googlu rozpoznají signály rukou cyklistů

Autonomní vozidla od společnosti Google se postupně dočkávají dalších funkcí, přičemž před několika dny technologický gigant oznámil, že vozidla umí vnímat cyklisty na silnici. Automobil dokáže rozpoznat dopravní signály v podobě pohybů rukou cyklisty. A gesta si bude pamatovat, protože má vlastnost učení strojů.

„Cyklisti často udělají dopravní signál v dostatečném předstihu. Software může vnímat a pamatovat si předešlé signály cyklistů. Naučí se tak lépe přizpůsobovat manévrům cyklistů,“ píše se ve zprávě Googlu.

15104006386_e92bfc87f4_k

Autonomní vozidla od Googlu jsou stále propracovanější. Zdroj: Flickr

Autonomní vozidla k detekování signálů rukou používají 360stupňové senzory, které fungují také v noci. Senzory jsou naprogramované tak, aby rozlišily, zda jde o bicykl klasický, tandemový, jednokolý a podobně. Otázkou však zůstává, zda dokáže automobil rozpoznat i tříkolku.

Nespornou výhodou je, že autonomní auta nebudou bezohledně předjíždět cyklisty, kteří chtějí vykonat nějakou činnost, například odbočit.

Zdroj/Foto:Gizmodo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru