Dnes vyšlo 15 článků

Automobilku Tatra Covid nezastaví. Plánuje výstavbu továrny v Brazílii

Automobilku Tatra Covid nezastaví. Plánuje výstavbu továrny v Brazílii

Automobilová značka Tatra je jednou z šťastných firem, kterým se během covidové krize daří. Automobilka, která pochází z české Kopřivnice během pandemie neutrpěla větší ztráty. Důkazem jsou údaje o vyrobených a prodaných vozech. Mezi hlavní plány Tatra Trucks je expanze na nové trhy. Součástí plánů je výstavba nové továrny v Brazílii.

Tatra Truck už v minulém roce oznámila své ambice expandovat do Jižní Ameriky, konkrétně do Brazílie. V továrně chce realizovat projekty v obranném průmyslu a současně vybudovat velký výrobní závod produkující automobily Tatra pro civilní trh.

V roce 2019 měla Tatra tržby ve výši 5,8 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy pak činil 365 milionů korun. Během roku 2019 vyrobila Tatra 1181 nákladních automobilů a podvozků. Tatra je jednou z nejstarších automobilek na světě. Minulý rok oslavila úctyhodné 170. výročí od svého vzniku. Velké plány začínají být pro Tatru charakteristické. Automobilka totiž naznačila zájem o závod výrobce nákladních automobilů a autobusů MAN.

Automobilka je výjimkou mezi automobilkami tím, že na jaře nepřerušila výrobu. „Pro rok 2021 plánujeme  srovnatelný objem výroby a prodejů jako v roce 2020. Neustále rozšiřujeme portfolio zákazníků a projektů tak, abychom tohoto cíle dosáhli. Nicméně pracujeme i s variantou, že zákazníci mohou z důvodu epidemie některé projekty odsunout na pozdější dobu,“ říká Pavel Lazar šéf společnosti. Firma zaměstnává více než 1000 lidí. Dalších 600 zaměstnanců pracuje v podniku Tatra Metalurgie, což je dceřiný podnik – zaměřený na slévárenství a kovárenství. Tatra Defence Vehicle je sesterská společnost, která se fokusuje na vývoj, výrobu a opravy obrněných vozidel.

 

Zdroj, foto: tatratruck.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru