Dnes vyšlo 15 článků

Automat, aktivovaný zívnutím, vám nabídne kávu zdarma

Automat, aktivovaný zívnutím, vám nabídne kávu zdarma

Někde v tomto světě se nachází místo, kde nemusíte čekat ve frontě na kávu a nechávat se postrkovat kofeinovými závisláky. Někde ve světě stačí zívnout a už před vámi stojí šálek voňavé, povzbuzující kávy. Zní to jako pohádka?

Holandská společnost Douwe Egberts se rozhodla převést tento sen všech „kafařů“ do reality v rámci své nové reklamní kampaně. Společnost vybavila řadu svých automatů technologií rozpoznávání obličejů a stvořila tak mechanického baristu, který vás obslouží bezplatným šálkem kávy.

Co musíte pro získání kávy zdarma udělat?

Jen zívnout. Automaty byly vyzkoušeny na ospalých cestovatelích na letišti. Jak obstály? Podívejte se:

V rámci letištní kampaně „Bye Bye Red Eye“ (Sbohem, červené oči) bylo obslouženo 210 pasažérů a jedinou měnou, kterou si Douwe Egberts od cestovatelů vybrala, bylo jejich upřímné zívnutí, které identifikovala právě vestavěná technologie pro rozeznávání obličejů.

Jsou podobné přístroje budoucností prodejních automatů nebo se jedná jen o roztomilou bizarnost?

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/29/douwe-egberts-yawn-machine/

Komentáře

  • Určitě jen bizarnost, tady si dost dobře nedovedu představit, jak to bylo s placením. Protože když už vyberu drobné, tak si ten čudlík zmáčknu sám a nemusím zívat..

    Spíš by mohli automaty (i u nás) plošně přijímat platbu kartou, vč.bezkontaktních i platbu mobilem (NFC). A nejen ty na kafe, jízdenky na MHD bych taky rád platil přiložením karty na určené místo :-)

Nahoru