Dnes vyšlo 15 článků

Autobus bez řidiče – budoucnost veřejné dopravy

Local Motors, tvůrci prvního vozu, který vznikl vytištěním na 3D tiskárně, minulý týden představili svou novinku – vůz bez řidiče s názvem Olli, který bude využívat technologie IBM Watson. Olli pojme až 12 cestujících, kteří s vozem budou moci komunikovat. Budoucnost hromadné dopravy je tu!

local-motors-olli-self-driving-vehicle-designboom-02-818x536

Společnost Local Motors minulý týden představila autobus bez řidiče, který bude využívat technologie IBM Watson. Vůz, který pojme až 12 cestujících bude již v tomto roce jezdit v Miami a v Las Vegas. Cestující mohou s vozem komunikovat. Mohou mu říci, kam by chtěli jet, komentovat cestu nebo se zeptat na informace o samotném vozu Olli.

local-motors-olli-self-driving-vehicle-designboom-06-818x545

local-motors-olli-self-driving-vehicle-designboom-01-818x546

Olli se nyní zdá být příliš futuristický autobus a možná, že vám to připadá neuvěřitelné. Pravdou ale je, že Olli skutečně existuje a již brzy poveze své první cestující. Budoucnost hromadné dopravy vypadá právě takto!

zdroj/foto: mashable, designboom

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru