Dnes vyšlo 15 článků

Auta od Applu by byla bezpečnější než Volvo nebo Google, myslí si veřejnost

Auta od Applu by byla bezpečnější než Volvo nebo Google, myslí si veřejnost

Dnešní automobily jsou vybaveny celou řadou hi-tech bezpečnostních prvků, zabraňujících srážce a zvyšujících komfort jízdy na maximum. Lidé ovšem stále mají pocit, že toho není dost a myslí si, že by se do konstrukce vlastních, extrémně bezpečných automobilů měl pustit třeba Apple nebo Google. Ukázala to anketa mezi uživateli stránek CarSafetyRules.com

Průzkum se ptal více než 1000 vlastníků aut v Británii, která společnost by byla schopná vyvinout technologie pro maximální bezpečnost automobilu. Jednoznačně zvítězil Apple s 21% hlasů, těsně za ním se umístil Google s 19,8% hlasů. Na třetím místě skončilo Volvo, známé vysokými bezpečnostními standardy, s 19,7% hlasů.

Chystá se Apple vstoupit do automobilového průmyslu?

Vítězství Applu je poněkud překvapivé, neboť Apple do automobilového průmyslu zatím nijak nezasahoval – je však veřejným tajemstvím, že Steve Jobs po této oblasti průmyslu pokukoval.  Žádné oficiální plány zatím ovšem nevznikly.

Automobily od Applu či Googlu by jistě měli u uživatelů úspěch. Lidé od svých aut budou očekávat stále vyšší míru umělé inteligence a právě společnosti jako Apple jim tyto požadavky mohou nejlépe splnit.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/08/apple-cars-safer-volvo-google/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/08/apple-cars-safer-volvo-google/

Komentáře

Nahoru