Australští žraloci varují plavce pomoci Twitteru

Australští žraloci varují plavce pomoci Twitteru

Lidé v Austrálii se už nemusí brát žraloků. Pokud totiž žraloci plavou blízko populárních pláží, tak se o tom můžou dozvědět všichni lidé, kteří sledují speciální účet na Twitteru.

Význam tohoto projektu je jasný. Lidé na plážích mohou dělat lepší rozhodnutí, protože už budou vědět, jestli je v okolí nějaký žralok. Vědci připnuli snímače na více než 320 žraloků. Tyto snímače sledují jejich polohu a pohyb vůči pobřeží.

Pokud se označkovaný žralok dostane blízko (kolem jednoho kilometru od pláže), tak předá signál centrálnímu počítači. Počítač okamžitě tento signál změní v Twitterovou zprávu, kterou si může přečíst každý z nás.

Přehledné informace jsou dostupné každému

Přehledné informace jsou dostupné každému

A o čem všem tweet informuje?  Kromě přibližné polohy informuje i o velikosti a druhu žraloka. Vědci se k tomuto systému uchýlili z jednoduchého důvodu – je to mnohem rychlejší než tradiční varování v rádiu nebo v novinách.

V některých případech se totiž informace o výskytu žraloka dozvíte až na druhý den. A to už může být pozdě, či už to dokonce nemusí být aktuální. Nyní už to není o tom, že lidé nemají a nemohou mít informace, už je to jenom o jejich vlastní snaze.

zdroj: news.sky.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru