Australský radiolog vtipně přetváří fotky celebrit. Chce pomoci lidem s rakovinou

Australský radiolog jménem Mark Udovitch, který žije v Sydney, se každodenně setkává s pacienty nemocnými rakovinou. Připravil zajímavou kampaň s názvem Dry July, která má získat finanční prostředky pro lidi bojující s touto zákeřnou nemocí. V rámci kampaně začal vtipně přetvářet fotografie celebrit.

Mark Udovitch mluvil s jednou pacientkou, která musela podstoupit amputaci prsa. Nicméně ženu ani tak psychicky neničila ztráta prsa jak ztráta vlasů. Stěžovala si, že většina paruk se vyrábí ze syntetických vlasů, které špatně sedí a ještě hůře se nosí. Lékař se rozhodl, že si nechá narůst dlouhé vlasy, které si potom ostříhá a pacientce daruje. Ale ještě před ostřiháním vytvořil vtipné a parodické fotografie pro svou kampaň Dry July, která slouží dobrým účelům. Režisérkou, fotografkou a make-up umělkyní se v tomto projektu stala jeho přítelkyně Lisa.

Svou kampaň Dry July se snaží dostat do povědomí široké veřejnosti. Pokud chcete i vy přispět na dobrou věc, stačí darovat nějakou finanční částku přes tuto stránku. A v komentáři stačí zanechat jméno celebrity, kterou má Mark napodobit.

11

01

10

09

08

07

06

05

04

03

02

Zdroj/Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru