Australský podnikatel přiznal, že je tvůrcem fenoménu jménem Bitcoin

Ve virtuálním světě se už několik let obchoduje s měnou jménem Bitcoin. Od konce loňského roku se spekuluje, že autorem kryptoměny by mohl být australský podnikatel Craig Wright. Byznysmen se po sedmi letech veřejně přiznal novinářům BBC, že virtuální měnu skutečně vymyslel on sám.

Craig Wright v kybernetickém prostředí vystupoval pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Závěrem loňského roku se podařilo časopisu Wired a serveru Gizmodo odhalit, že za Bitcoiny by mohl být právě Craig Wright. Policie ihned zahájila vyšetřování, které vedlo ke dvěma možným závěrům. Buď Craig Wright a Satoshi Nakamoto jsou jedna osoba, nebo se jedná o podvod, aby si všichni mysleli, že za Bitcoiny stojí právě on. Ale nyní se Australan rozhodl vyjít s pravdou ven.

craig wright

Craig Wright

Aby podnikatel dokázal, že je autorem virtuální měny, předložil online zprávy s digitálním podpisem, který využívá šifrovací klíče vytvořené v prvních dnech vývoje Bitcoinu.

 „Nechci slávu, nechci peníze, nechci obdiv. Chci jen v klidu pracovat a dělat to, co mě baví,“ řekl podnikatel serveru BBC.

Člověk jménem Satoshi Nakamoto v roce 2009 vytvořil digitální měnu zvanou Bitcoin. Využívá šifrování k finančním transakcím bez nutnosti banky. Od samotného vzniku vypukl novinářský lov, jehož cílem bylo zjistit, kdo skutečně stojí za Bitcoiny. A tento lov ukončil sám Craig Wright po sedmi letech.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru