Austin 3D-tisk: malé domy za 24 hodin za zlomek ceny

Austin 3D-tisk: malé domy za 24 hodin za zlomek ceny

Austin startup navrhuje technologii 3D tisku schopnou stavět malé domy zhruba za den, za zlomek ceny a na tradiční způsoby výstavby. Spoluzakladatel Evan Loomis řekl společnosti Business Insider, že stanovení přesného odhadu nákladů je složité, ale společnost úspěšně vytiskla domov s rozlohou 350 čtverečních metrů za 10 000 dolarů za 24 hodin – a to už v roce 2018. 

Společnost není první, kdo navrhl 3D tiskovou technologii pro bytové domy, ale její jedinečné přizpůsobení a stavba na místě, by mohla být revolucí při rostoucí poptávce po dostupném bydlení v USA. Nejnovější 3D tiskárna Icon, Vulcan ll, je k dispozici ke koupi a již se používá.

Snímek obrazovky 2019-10-15 v 14.31.22

Austinská skupina Cielo Property Group používala tiskárnu k výstavbě domů pro bezdomovce v komunitě First Village. New Story, nezisková organizace zaměřená na bydlení rodin v nouzi v rozvojovém světě, staví pomocí technologií v Latinské Americe.

Počet cenově dostupných domů v USA ubývá a není mnoho prostoru pro zlepšení tradičních metod výstavby domů, zejména pokud jde o snižování nákladů, řekl Loomis.

Snímek obrazovky 2019-10-15 v 14.31.34

Tým společnosti Icon se tedy rozhodl znovu představit, jak by mohl být dům postaven od základů, a vyvinul 3D tiskárnu schopnou postavit dům až do 2 000 čtverečních metrů za méně než tři dny. Menší domy lze postavit do 24 hodin.

Podle Realtora stojí výstavba nového domu v průměru 289 415 dolarů. A zatímco společnost Loomis uvedla, že je obtížné poskytnout přesný odhad toho, kolik to stojí, cíl je snížit náklady o 30% až 50%. Icon není první, kdo vyvinul technologii 3D tisku pro domácí budovy, ale jedinečný místní tisk společnosti by mohl být revoluční, protože tradiční stavební náklady stále rostou, řekl Loomis. Vulcan ll – nejnovější tiskové technologie – je také plně automatizovaná, včetně míchání a čerpání betonu použitého pro stavbu skutečné jednotky.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru