Dnes vyšlo 15 článků

Aukro přichází s novou službou, garantuje vrácení peněz

Aukro přichází s novou službou, garantuje vrácení peněz

Největší tuzemský aukční portál Aukro nabízí novou službu s garancí vrácení peněz. Mohou ji využít všichni, ale ocení ji především lidé, kterým žádné zboží nedorazilo nebo neodpovídá popisu, je vadné či poškozené. Zájemce nová služba nebude nic stát, vztahuje se na veškeré nákupy provedené prostřednictvím Bezpečné Aukro platby a zahrnuje cenu nákupu včetně dopravného. Aukro ji zavádí v době, kdy jednak prudce roste jeho obliba v souvislosti se zrušením poplatků za prodej v mnoha kategoriích a jednak si řada Čechů zpříjemňuje dobu kolem pandemie nákupem sběratelských předmětů a zajímavostí a podporuje tak svoje hobby.

„Prodeje na Aukru probíhají v drtivé většině v pořádku a bez komplikací. U jednotlivců, které neznáte, ale nabízejí zajímavé věci, byste ovšem jakožto kupující chtěli mít vždy jistotu, že objednané zboží opravdu dostanete a bude odpovídat tomu, co je v nabídce popsáno,“zdůvodňuje novou službu Michal Oškera, CEO Aukra. Nová služba kupujícím tuto jistotu dává a jejich ochranu tak pozvedá na zcela jinou úroveň. Podobné služby přitom při klasickém nakupování v bazaru nebo na inzerát logicky chybí.

Ti, kdo mají o novou službu zájem, musí platbu za zboží provést s využitím Bezpečné Aukro platby, která umožňuje platbu kartou či převodem na bankovní účet. Zboží, jež umožňuje garanci vrácení peněz, obsahuje v nabídce na aukčním portálu příslušné označení. „Každý prodejce sám určuje, zda u jeho zboží bude Aukro Garance vrácení peněz dostupná. Pokud ji pro zboží, o které máte zájem, prodejce nenabízí, můžete jej o její zpřístupnění požádat,“vysvětluje Michal Oškera.

Aukro se vždy staralo o ochranu svých uživatelů. „Nicméně stále se bavíme o formě online nakupování, kdy je především potřeba eliminovat riziko na straně kupujícího. A proto přicházíme s nástrojem, díky němuž mohou získat důvěru kupujících i zcela noví prodejci, kteří ještě nenabyli četná pozitivní hodnocení již uskutečněných obchodů,“ dodal Michal Oškera.

V březnu letošního roku se přes Aukro jen z oblasti sběratelství a starožitnictví vydražily předměty za 187 623 024 korun. V žebříčku 10 nejzajímavějších položek vedou stejně jako v únoru právě předměty z kategorie Sběratelství. Za více než milion korun se například prodala sada svatováclavských dukátů ražených v roce 2018 ke stoletému výročí založení Československa. Dalším příkladem investice je pak vzácný švýcarský frank z roku 1873, který se v lednu prodal za 260 000 korun. Lidé ale investují ve velkém i do umění a využívají příznivých provizí Aukra. Tradičně za vysoké ceny se prodávají odbornou expertízou opatřené malby například od Jana Zrzavého, Václava Špály, Václava Radimského a dalších umělců.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru