Aukční portál eBay chce rozšířit svou nabídku služeb i o slevový server

Aukční portál eBay chce rozšířit svou nabídku služeb i o slevový server

Už i k největšímu světovému aukčnímu portálu eBay přišel veliký „boom“ slevových serverů. První vlaštovkou takového serveru byl americký Groupon, který se brzy pravděpodobně objeví i v České Republice.

Již brzy chce eBay spustit takovýto server. Má velikou výhodu oproti konkurenci, jelikož je v partnerství s platebním systémem PayPal a má také ohromné množství uživatelských dat. Aukční portál chce postavit svůj slevový server na dokonalém cílení uživatele. Bude vycházet především z toho, co daný uživatel již nakoupil a kde se nachází.

První slevové servery se u nás začali objevovat již v roce 2009. Vstupem slevových serverů ještě ale bohužel nedošlo k uživatelskému nadšení. Tento „boom“ přišel až v dubnu 2010, kdy se objevili na českém trhu dva silní hráči – Slevomat.cz a Vykupto.cz. Teď se na internetu v české kotlině objevuje zhruba 200 slevových serverů.

5 největších provozovatelů služeb v ČR:

  1. Slevomat.cz
  2. Zapakatel.cz
  3. ChciSlevuZadarmo.cz
  4. Vykupto.cz
  5. Nebeslev.cz

5 největších agregátorů slev v ČR (služby,  které zobrazí všechny slevy na jedné webové stránce):

  1. SlevyDnes.cz
  2. Skrz.cz
  3. Zlateslevy.cz
  4. Slevin.cz
  5. Slevomol.cz

Zdroj: Wikipedia.cz, BusinessWeek.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru