Aukce za všechny prachy: Prodává se česká advanced vylepšená verze Porsche 911

Aukce za všechny prachy: Prodává se česká advanced vylepšená verze Porsche 911

Na Aukru se občas objeví skutečně zajímavé inzeráty. Můžete tam pořídit cvičeného španělského slimáka, kolík na zabíjení upírů a zombie, 757 prázdných krabic od pizzy nebo arciveterána typu Porsche MG Ferrari. To poslední zní obzvlášť lákavě, že?

Inzerát prodávající Škodu 110R arciveterán typu PORSCHE MG FERRARI není žádným vtipem. Pokud máte hodně trpělivosti a celý si ho pročtete, zjistíte, že to inzerent bere opravdu vážně. A taky se vážně pobavíte, protože:

„Hoši vole, tohle je fakt erko. Česká advanced vylepšená verze Porsche 911, mokrej sen každýho pořádnýho mšstskýho floutka konce sedmdesátých let, kočkolap s logaritmickou účinností, plivanec do tváře všech imperialistů – prostě ERKO !!!“

skoda-110

No neberte to!

Znalec dobře ví, jakou má tenhle kousek cenu

Nezdá se vám podle fotek, že by šlo o úžasný kousek, na kterého sbalíte každou kočku? Tak to tomu nerozumíte! Laik se po prohlédnutí fotek otřepe hnusem, ale pravý znalec pozná, že se jedná o klenot. Proto se prý mají ozývat jen lidé, kteří tomu rozumí a kteří by o něj opravdu stáli. Rozhodně to není nic pro teenagerská jelita, která umí jen snít a klikat myší.

UPOZORNĚNÍ
„Hoši vole, buďte prosímvás soudní. Výše uvedený odrazující popis a fotky zde uveřejňuji zejména proto, že pokaždé – opakuji P O K A Ž D É – když prodávám nějaké auto, tak je to minimálně na třikrát. Ve dvou případech se totiž výhercem obvykle stane nějaké natěšené polodementní teenagerské jelito, které místo co by si večer pod dekou spořádaně drátovalo netopejrka, tak raději sedí u Aukra a sní svůj megaveteránistický sen, kterak pomocí kanagomu, sady uchošťourů a jedné piksly chromu ve spreji udělá behem týdne ze shnilého ošklivého kačátka 1A hvězdu srazů. Jelito nemá soudnost, ani náznak inteligence. Jelito se kromě základních životních funkcí umí akorát těšit. Jelito není schopné sednout do auta, nebo na vlak a přijet se třeba dopředu na vergl podívat. Jelito umí jenom snít a klikat myší. Celé to pak pravidelně končí výmluvami a dodatečnými e-maily typu „Moh biste my to prodat na spládky po pětistovce měsýčně – sem student“, nebo „Bohužel tchýně sestry domovníkovic kočky dostala mrtvičku, slintá a tahá nohu za sebou, takže ji budu muset vozit kolem baráku na vozíčku a nebudu mít čas na veterány, moc se omlouvám“, příkladně „co kdibiste zařídíl technyckou, zaplatil ekopoplatek a dovezl my to až do Berouna ?“ a nebo rovnou přepnutím milostivého jelita do stavu mrtvého brouka. Největší jelito – nebo spíš futrál na jelita, přesněji mražák plný futrálů na jelita, ba co dím – čtyřpatrové podzemní parkoviště narvané kamionama s mražákama plnejma futrálů s jelitama, pak na druhý den ráno v pět dychtivě nakluše s tatínkem, dědečkem a baterkou v podpaždí – načež se rozpláče, protože na fotce to přece vypadalo tak pěkně – jen nadlábnout a vyrazit a pane vy ste nás podvedl, tohle nahlásím Aukru, dám vám osm negativů a celou příští zimu vás navíc všichni tři budeme v noci chodit strašit tak, že se budete bát jít vychcat a nakonec potupně dopadnete jako starej Tycho de Brahe, kerýmu to kdysi rozervalo jahodu.“

A jakmile si přečtete, jak úžasně je vozidlo udržované a vybavené, určitě neodoláte. Bylo vyrobeno odhadem před třemi stoletími, mělo asi šestnáct majitelů a hodně toho zažilo. Je impregnováno slepičáky a spoustou neidentifikovatelného slizu, uvnitř cítíte nezaměnitelnou vůni plísně, exkrementů a pitralonu.

auto-uvnitr

Koženková sportovní sedadla přímo vybízí k nasednutí a upatlaný volant tiše vypráví o tom, jak v Mototechně roku 1980 přišel o panictví.

Nevěříte? Osobně se můžete přesvědčit v Jihlavě. Má to jen jeden háček. Pokud se ho rozhodnete zakoupit, těžko říct, jak dojedete domů. Auto má platné doklady, jen posledních dvěstě let nebylo dělané STK. A chybí mu brzdy… Ale ty přece správný sporťák stejně nepotřebuje. Tak nad čím ještě váháte?

Celý inzerát si prohlédněte zde. Rozhodně to za to stojí. Už v úterý totiž zmizí a zůstane zachován jen v našich vzpomínkách na povedené aukce. Je na něm krásně vidět, že tady inzerent prodává něco, k čemu má opravdu osobní citový vztah. Tak procítěně by to jinak napsat nemohl.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru