Audi a nVidia pracují na plně autonomním vozidle

Společnosti Audi a nVidia oznámily, že začaly spolupracovat, aby do roku 2020 uvedly na trh plně autonomní vozidla. Oznámení přišlo ve středu 4. ledna 2017 na veletrhu CES 2017 v Las Vegas. Tyto dvě společnosti nastínily svou vizi o plně autonomních vozidlech.

Německá automobilka Audi doufá, že se stane první (konvenční) automobilkou, která uvede autonomní vozidlo do sériové výroby. Z tohoto důvodu začala spolupracovat s výrobcem grafických čipů nVidia, která se zabývá umělou inteligencí a deep learningem.

q7

Zdroj: MacRumors

„nVidia je průkopníkem v používání deep learningu a umělé inteligenci,“ řekl generální ředitel společnosti nVidia Jen-Hsun Huang. „Audi použila naši platformu pro urychlení vývoje nové generace automatizovaných vozidel. Platforma by měla zajistit vyšší bezpečnost při řízení a nové služby mobility.“

Audi prezentovala současný prototyp technologie na modelu Q7, který disponuje pokročilým čipem PX2. Společnost tvrdí, že po čtyřech dnech „učení“ byl automobil schopen cestovat po okolí. Čip PX2 se dokáže totiž učit za provozu a zvládne rychle vyhodnocovat komplexní požadavky.

Audi a nVidia spolupracují už téměř deset let, ale až letošní CES je známkou toho, jak daleko jejich spolupráce došla. Původně bylo partnerství omezeno na používání grafických procesorů nVidia ve virtuálních kokpitech a navigačních systémech, ale ambice se od té doby rozrostly.

Společnost nVidia zaměřená na GPU pracuje na autonomních systémech pro vozidla už několik let a má vlastní vývojovou platformu.

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru