AT&T po New Yorku rozmístí nabíječky na solární pohon

AT&T po New Yorku rozmístí nabíječky na solární pohon

Společnost AT&T oznámila, že po celém New Yorku rozmístí 25 nabíjecích míst pro mobilní zařízení, která budou poháněna solární energií.  

Pro uskutečnění tohoto projektu, nazvaného Street Charge, se AT&T spojila se společností zabývající se solární energií Goal Zero a brooklynskou Pensa Design, která představila tento koncept již před několika měsíci.

Projekt byl zahájen v úterý v parku Fort Green v Brooklynu. Posléze budou další nabíjecí stanoviště rozmístěna na Union Square, Brooklyn Bridge Park, Coney Island, Riverside Park, na pláži Rockaway Beach a v parku Hudson River.

Takto vypadá solární nabíječka smartphonů od AT&T

Takto vypadá solární nabíječka smartphonů od AT&T

„Téměř polovina Američanů vlastní chytrý telefon a čas, který trávíme s těmito zařízeními, prudce vzrostl,“ říká CEO a prezident Goal Zero, Joe Atkin. „Příliš často pak slýcháme pípání, oznamující příliš nízký stav baterie, a to obvykle v tu nejnevhodnější dobu. Street Charger to změní.“

Nabíječka zvládne iPhone, iPad i Blackberry

Pouliční nabíječka nabízí šest USB konektorů: 30pinový a Lightning plug pro iPhony a iPady a micro-USB pro Android a Windows Phone. Jsou poháněny třemi 15wattovými solárními panely a baterií s výkonem 168 W/h, která je schopná pohánět nabíječky po několik dní bez slunce.

Nabíjecí stanoviště by mělo být schopné nabít chytrý telefon během dvou hodin. Pokud spěcháte, zastavte se tu aspoň na půl hodinky – za tuto dobu se váš smartphone nabije aspoň na třicet procent.

Poputují solární nabíječky i do dalších míst?

Nabíječky budou v New Yorku k dispozici do října. Projekt bude stát společnost mezi 300-500 000 dolarů a pokud se nápad osvědčí, AT&T zváží možnost jeho rozšíření i do dalších měst.

Stáli byste o podobnou vychytávku i ve vašem městě? Měl by takový nápad v naší zemi vůbec šanci na úspěch?

Zdroje: https://mashable.com/2013/06/18/att-solar-chargers/

https://goo.gl/GPJSz

Zdroje obrázků: https://mashable.com/2013/06/18/att-solar-chargers/

https://goo.gl/GPJSz

Komentáře

Nahoru