AtmoTube – monitoring znečištěného vzduchu

AtmoTube je přenosné zařízení, které monitoruje kvalitu a bezpečnost vzduchu, který dýcháte. Zprávy o kvalitě vzduchu se budou zobrazovat přímo na vašem telefonu. Udělejte něco pro své zdraví.

AtmoTube je zařízení, které neustále monitoruje znečištění ovzduší v reálném čase. Detekuje širokou škálu těkavých organických sloučenin, škodlivých plynů jako je například oxid uhelnatý a další. AtmoTube vás upozorní vždy, když prostředí, ve kterém se nacházíte, bude zdravotně závadné.

rws5g9

Lidé si dnes ani neuvědomují, jaký vliv mohou mít nebezpečné látky, které dýcháme, na naše zdraví. Například oxid uhelnatý je jedovatá látka, která i ve velmi malém množství způsobuje bolesti hlavy a závratě. Při dlouhodobém dýchání oxidu uhelnatého je naše tělo vystaveno riziku mrtvice, poškození jater, mozku, a dokonce i rakovině. Tým AtmoTube se proto rozhodl vytvořit malého pomocníka, který vás upozorní na toxický vzduch.

Specifikace AtmoTube

AtmoTube váží pouhých 40 gramů a tak malý, že se vejde i do kapsy. Pomocí kroužku je možné AtmoTube upevnit i na batoh nebo bundu. Všechny naměřené údaje jsou odesílány do vašeho mobilního telefonu přes Bluetooth Low Energy protokol. Aplikace AtmoTube je k dispozici zdarma na Google Play nebo App Store.

sbbx2p6grokwvdua5xpr

Aplikace AtmoTube je kompatibilní se systémy iOS 8+ a Android 4,3+ s podporou Bluetooth Low Energy.

Skóre kvality vzduchu

Pro jednodušší použití bylo týmem vytvořeno skóre kvality, díky kterému bude na první pohled zřejmé, do jaké míry je ovzduší, ve kterém se právě nacházíte, toxické. Červená barva symbolizuje silně znečištěné ovzduší, oranžová velmi znečištěné, žlutá znečištěné a zelená střední znečištění, modrá barva ukazuje, že je ovzduší, které dýcháte, v pořádku.tjyjg73pyqmdozukvt7j

Baterie vydrží cca 1 měsíc na jedno nabití v závislosti na frekvenci měření. Doporučená provozní teplota je -5 až 50 °C. Zařízení bude fungovat i při nižších teplotách, výkon senzorů ale mírně klesne. Vaše GPS souřadnice budou propojeny s měřením, a tak bude mít i širší veřejnost možnost sledovat, kde je v danou chvíli špatné ovzduší.

atmotube ii

atmotube III

AtmoTube si můžete pořídit na Indiegogo za 85 dolarů, tedy cca 2125 Kč.

Zdroj/foto: indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru