VIDEO: Brutální bitka fotbalových chuligánů

Ke střetům fotbalových fanoušků, v poslední době dochází čím dál častěji. Už dávno jsou pryč doby, kdy se tento nešvar rozmáhal pouze na Britských ostrovech. Organizované gangy radikálů se scházejí po celé Evropě na předem dohodnutých místech (většinou daleko od velkých měst, aby nevzbudili pozornost občanů, případně obávané policie).

Možná se na první pohled může zdát, že bitky nemají žádné zásady, ale věřte tomu, nebo ne, opak je pravdou! Jsou stanovena jasná pravidla, nesmí se tak útočit na “bojovníka” ležícího na zemi, je zakázáno používání jakýchkoliv zbraní, a tak dále. Dokonce vznikají i nejrůznější aliance rváčů, které posílají své bitkaře do rvaček svého partnera jako výpomoc.

Fotbalový chuligáni sami často bitky nazývají jako “třetí poločasy” sportovních klání. Z jejich pohledu  se tedy jedná o naprosto běžnou formu zábavy, nebo chcete-li sportu.

Na videu je zachycen střet chuligánů GAIS Gothenburg proti alianci Helsingborgu a Copenhagenu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru