Asus Transformer – unikátní spojení tabletu a netbooku do jednoho zařízení!

Asus Transformer – unikátní spojení tabletu a netbooku do jednoho zařízení!

Je tu středa a s ní další pokračování naší série článků o tabletech, která má za poslání zmapovat současnou nabídku tabletů a poradit vám s výběrem toho správného. V předchozím článku jsme psali o iPadu druhé generace a dnes se zaměříme na Androidní tablet Asus Transformer TF101.

Předchozí díl: Apple iPad 2: Jak obstojí nejpopulárnější tablet na světě?

Tablete, transformujeme…

Jméno Transformer není náhodně zvoleno – naopak dokonale vystihuje klíčovou přednost tohoto zařízení. Můžete jej zakoupit jako samostatný tablet, nebo si připlatit něco okolo dvou a půl tisíce korun a získat tak dokovací stanici s klávesnicí. Právě kombinace tabletu s dokovací stanicí s klávesnicí vám tablet přetvoří na netbook, který se hodí když potřebujete psát delší texty, e-maily, atd. Naopak chcete-li využít hlavní přednosti tabletu a vlést si s ním večer do postele, aby jste mohli brouzdat po internetu, sledovat videa, hrát hry, atd. – odpojíte klávesnici a máte vystaráno.

Příplatek za dok s klávesnicí se zpočátku může jevit jako zbytečně vysoký, ale jen do té doby než zjistíte všechny jeho přednosti. Nejen že připojením tabletu k doku získáte hardwarovou klávesnici, ale získáte i větší výdrž zařízení. V doku je totiž skrytá další baterie, která vám prodlouží výdrž z 9,5 hodin na 16. To ale ještě není vše. Klávesnice dále nabízí dvojici USB portů a čtečku SD karet.

Transformer jako jeden z mála tabletů disponuje operačním systémem Android ve verzi 3.2. Pro běžného uživatele z toho plyne to, že pokud si na tabletu spustíte aplikaci která nebyla napsána pro rozlišení vašeho tabletu, automaticky se mu přizpůsobí. Zajímavým softwarovým bonusem je aplikace Asus Webstorage s neomezeným prostorem na rok zdarma.

Koupit? Koupit…

Asus Transformer patří mezi vynikající tablety ať už z pohledu operačního systému, hardwaru, nebo technologickým zpracováním a kvalitou materiálů. Nějaké drobné výtky se určitě najdou, nicméně možnost transformace tabletu na jakýsi netbook vám otevírá další možnosti využití.

Komentáře

Nahoru