Astronomická cena Facebooku za nevýdělečný Snapchat smetena ze stolu

Facebook nedávno nabídl Snapchatu astronomickou cenu, když přistoupí na jejich nabídku. Snapchat si nyní musí vytvořit byznys model, aby se za pár měsíců neobjevila stejná aplikace, akorát pod vedením Facebooku.

Internetem otřásla zpráva, že aplikace Snapchat odmítla 3 miliardy dolarů od Facebooku.

Podle zdrojů z The Wall Street Journal , Facebook před nedávnem učinil nabídku  3 000 000 000 dolarů ( o částce se spekuluje, může být i vyšší), ale Snapchat spoluzakladatel Evan Spiegel se rozhodl počkat až do příštího roku 2014 v naději na lepší ocenění ve společnosti.

Snapchat, chytrá aplikace

Snapchat je aplikace, ktera umožňuje posílat krátka videa na mobil. Jako uživatel si je můžete prohlížet, ale po určité době se automaticky smažou (nejdou uložit).

Astronomické sumy

Společnost přežívá právě z investic různých firem, ale tvrdím si s nadsázkou říci, že nabídka o velikosti 60 486 000 000,- byla doposud největší, která byla kdy firmě nabídnuta.

Facebook se ale snaží

Podivné je, že zrovna Facebook má zájem o firmu, která negeneruje žádný příjem. Hrozí zde i riziko, pokud si Snapchat nevytvoří byznys model za nedlouho zde vznikne další podobná aplikace (tentokrát pro Facebook).
Co si myslíte, měl Snapchat nabídku přijmout?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru