Dnes vyšlo 15 článků

Assassin’s Creed Syndicate vyjde na podzim a bez multiplayeru

Včera večer oznámený Assassin’s Creed Syndicate je bezesporu největším dílem série Assassin’s Creed, který má letos vyjít. Mnoho zarytých fanoušků série je podle prvotních ohlasů bytostně přesvědčeno, že jim pomůže zapomenout na podivně hořkou pachuť, jež jim setrvala na patře po dohrání spíše průměrné plošinovky Assassin’s Creed Chronicles: China. Jak však zpívá Ladislav Boldy: „Každá mince má rub a líc.“

Assassin’s Creed Syndicate nebude obsahovat multiplayer. Tak a je to venku. Pokud jste se těšili, že se budete spolu s přáteli prohánět po Viktoriánském Londýně a společně budete zatápět tamní honoraci, musíte si bohužel nechat zajít chuť.

„Tato hra bude čistě singleplayerovou záležitostí,“ řekl Yves Guillemot, prezident Ubisoftu. „Žádný multiplayer pro tento díl nepřipravujeme, protože si chceme být jistí, že zážitek ze singleplayerové části bude co možná nejlepší.“

Guillemot prozradil, že Ubisoft má v plánu v budoucnu připravit díl Assassin’s Creed, který bude s největší pravděpodobností čistě multiplayerový. Podle něj je však zatím příliš brzy na zveřejňování jakýchkoliv podrobností.

Nostalgická vsuvka

Každý díl ze série Assassin’s Creed, dílem Brotherhood počínaje a Unity konče, obsahoval nějakou formu multiplayeru. Před necelými dvěma lety jeden z vývojářů několika projektů Ubisoftu v rozhovoru pro portál Polygon prozradil, že společnost má v plánu vytvářet hry s otevřenějším světem. V praxi by to znamenalo smazání rozdílů mezi singleplayerem a multiplayerem, což by mimo jiné mělo za následek vzniknutí stále nepříliš populárního modelu „always online“.

Viktoriánské období má své typické kouzlo.

Viktoriánské období má své typické kouzlo.

Vydání Assassin’s Creed Syndicate je naplánováno na 23. října pro PS4 a Xbox One. Verze pro Windows vyjde o něco později. Za nás ovšem musíme říct: „Raději později a na sto procent, než dříve a napůl!“ Nemusíme chodit daleko. Stačí si vzpomenout na problémy, které potkaly předchozí díl série (Unity) jen kvůli tomu, že byl vydán v neodladěné podobě, které chyběl zhruba měsíc k řádnému dokončení.

Zdroj: Polygon

Komentáře

Nahoru