Asociální síť Split: Vyhněte se lidem, které nechcete potkat

Asociální síť Split: Vyhněte se lidem, které nechcete potkat

Asi každému se stalo, že jste se na ulici setkali s člověkem, který vám je „proti srsti“. Zkazí vám celý den jenom tím, že ho vidíte. Na to však funguje na Facebooku funkce blokování. Avšak s lepší alternetivou přišel Udi Dagan, který vymyslel první asociální síť, kterou nazval Split. Co všechno umí?

Na Facebooku funguje taková chytrá funkce, která se nazývá blokování uživatele. Slouží pro lidi, kteří se z nějakého důvodu nechtějí setkávat (na sociálních sítích) s určitou osobou. Důvodem může být třeba hádka, nevhodné komentáře, atp. Asi každý si důvod najde. A právě toho se chytl mladík, který se jmenuje Udi Dagan, který se s podobným problémem na Facebooku setkává takřka pořád. Proč? Je zřejmě hodně vybíravý, neboť v jednom rozhovoru uvedl, že má v blokovaných více než padesát uživatelů.

„Každý z nás má někoho, komu se chceme vyhnout. Asi nechcete potkat na prvním rande vaše rodiče nebo potkat vašeho šéfa večer v klubu, po pátém pivu to už může být docela průšvih.“ uvádí sám Udi.

Pohodlné řešení sporů – Split

Proto vymyslel celkem pohodlné, ale radikální řešení. Vymyslel Split, první asociální síť na světě. Zatímco všude se mluví o sociálních sítí, Udi šel proti proudu a našel geniální řešení.

Utečte před tím, koho nechcete potkat!

Nyní trošku k celém Splitu. Jedná se o free aplikaci, která nabízí pět základních funkcí – Real Time Alerts, Danger Zone Pointers, Event Notifications, Who ‚s There and Who With. Myslím si, že netřeba překládat. Avšak asi tou nejlepší funkcí je sken vašich non-přátel, k čemu to slouží? Je to jednoduché, když někam jdete, můžete si nechat skenovat oblast, abyste se vyhnuli lidem, které prostě a jistě nechcete vidět. Jakmile se na mapě zobrazí vámi „nesnášená osoba“, aplikace vám pohotově nabídne nejkratší únikovou cestu, takže se s tím člověkem nemáte šanci setkat.

SPLIT-2-1024x526

Aplikace Split

Jeden háček – uživatel musí sdílet info o poloze

Má to však také jeden háček, který musíme zmínit. Sken oblasti funguje pouze, když nežádoucí kamarád sdílí své údaje například na Facebooku (Check-In). Pokud tak nedělá, tak se na radaru nezobrazí.

Zobrazení "únikové cesty"

Zobrazení „únikové cesty“

Jak vlastně Split funguje?

Split zároveň nepoužívá žádné údaje o lidech, které máte označené jako „nežádoucí“. Co tedy vidí? Pouze jejich user appky a to až do vzdálenosti 300 metrů. Pokud chcete vyzkoušet tuto „asociální síť“, stahujte. Měla by být totiž dostupná po celém světě. Také je dostupný na Androidu a na iOS.

Na závěr jenom dodám, že Udi uvádí, že každý průměrný člověk se snaží vyhnout čtyřem až devíti lidem.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru