Ashe Dryden: Programátorka pracující v sociální oblasti

Ashe Dryden je původní profesí programátorka, nicméně proslavila se spíše jako spisovatelka, řečnice a organizátorka různých společenských akcí. Kariéra této ženy je spojena s programováním, kterému se plně věnovala celých 13 let. Ostatně dodnes programuje jak v Pythonu, tak v Clojure. V současné době se realizuje spíše v sociální oblasti, kdy pomáhá utlačovaným ženám, postiženým lidem a snaží se řešit problémy spojené s rasismem. Ke své práci potřebuje pochopitelně kvalitní vybavení, na něž jsme se zeptali.
Ashe Dryden

Jaký hardware používáte?

Můj současný počítač je loni v létě koupený třináctipalcový Macbook Air. Volím u něj zobrazení Thunderbolt a také klasickou myš Logitech TrackMan. Je sice stará 10 let, ale nevím, čím lepším bych ji měla nahradit.

Nezbytným doplňkem mého vzhledu jsou sluchátka Urban Ears Medis. Našla by se logicky i hudebně kvalitnější, nicméně pro mě je důležité, že skvěle sedí v mých poměrně malých uších.

Mou ruku také nikdy neopustí iPhone 4s. Na novější pětkový model nepřejdu, jelikož mám příliš malé ruce na to, abych jej udržela a mohla ho pohodlně používat. Vynikající je nový Trend battery pack, který disponuje dvěma USB porty. Na cestách využiju pro prezentace i zařízení Logitech Wireless Presenter R400. Pro chvíle pohody při cestování jsem si koupila Logitech Wireless Gamepad F710, na němž si spustím hry, které mě baví.

Mám moc ráda jízdu na kole. Pokud na něm jedu, pak mám u sebe náramek Fixbit Flex, který mě za pomocí Bluetooth informuje o všech novinkách.

A co software?

Z operačních systémů jsem ještě nenašla lepší prostředí, než nabízí OS X Mavericks. Jinak ale používám spoustu obvyklých programů. Pro správu hesel se mi třeba hodí 1Password, pro zálohování souborů je výborný Dropbox. Z dalších programů využívám třeba Caffeine, Shush pro práci s mikrofonem anebo Bartender.

Když programuji, nejvíce se mi hodí iTerm2 a také Vim. Programuji i v Ruby in Rails, nicméně můj vlastní blog běží pod systémem Drupal. Veškeré psaní textů řeším v programu Markdown přes Mou.

Ke komunikaci mi slouží hlavně IMessage, Tweetbox určený pro iOS a Tweetbox pro OS X.
Jinak ale řeším spoustu svých akcí za pomocí Google Chrome. Výborná je jak správa pošty, kalendáře, tak i správa dokumentů a hovory přes Hangouts.

Hraní her je nejlepší přes Gamepad Companion. Používám ale také OpenEmu pro emulaci ROM. Miluju starší NES SNES RPG hry.

Hudbu spouštím přes RDIO a přes scrobble over to mylast.fm, kde lidé ocení můj zdánlivě pochybný vkus.

Knihy čtu na Kindlu přes aplikaci iBook. Z dalších programů, které používám, bych jmenovala Duolingo na učení španělštiny a Cyclemetr při jízdě na své oblíbeném kole.

Jaké je vaše vysněná technologie?

Jednou bych chtěla mít MacBook Air s odnímatelným dotykovým displejem. LTE Retina 11, který je schopen odolat otiskům prstů. Chtěla bych mít jeden přístroj na všechny činnosti. V uších bych měla sluchátka propojená s počítačem za pomocí Bluetooth. Všechno by fungovalo bezdrátově a nebyla bych závislá na zdroji energie. Dále bych mohla jmenovat chytré brýle a hodinky.

Zdroj: https://ashe.dryden.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru