Dnes vyšlo 15 článků

Ashampoo Burning Studio: Profesionální software pro vypalování zdarma? Žádný problém!

Ashampoo Burning Studio: Profesionální software pro vypalování zdarma? Žádný problém!

Jakmile přijde řeč na vypalování CD či DVD, spousta lidí si okamžitě vybaví známý software Nero. Jedná se o opravdu špičkový nástroj, který však má jednu zásadní nevýhodu – je placený. Naštěstí existují i možnosti, jak se bez Nera obejít, aniž bychom se museli výrazně uskromnit v nárocích na funkčnost. Řec bude o Ashampoo Burning Studio.

Stažení a instalace

Společnost Ashampoo se zabývá vývojem celé řady aplikací – nalezneme mezi nimi dokonce i CAD, firewall a další. Jedním z jejich produktů ovšem je také vypalovací nástroj Ashampoo Burning Studio, který se v tuto chvíli nachází ve verzi 11. My se však budeme zabývat starší verzí 6, která je k dispozici i jako freeware. Instalátor má něco málo přes šestnáct megabajtů a můžete jej stahovat přímo z oficiálních stránek.

Pro dokončení instalace jako tradičně stačí pouze několikrát kliknout na tlačítko Next a souhlasit s licenčním ujednáním.

Ashampoo

Instalace Ashampoo Burning Studio je opravdu jednoduchá

První spuštění

Po spuštění již uvidíte klasický rozcestník, na který jsme z vypalovacích softwarů zvyklí. V nabídce se nachází vypalování souborů a složek, vytváření hudebních CD a nebo tzv. rip (zkopírování hudebního CD na pevný disk), vypalování filmů, kopírování CD i DVD, vytváření nebo vypalování obrazů disků a rovněž mazání přepisovatelných disků (RW).

Ashampoo

Rozcestník do všech částí aplikace

Vytvoření datového CD či DVD

Pakliže chcete svá data uložit na DVD disk, nejprve klikněte na Burn Files and Folders a posléze na Create a New CD/DVD/Blu-ray Disc. Objeví se vám přehledné okno, do kterého stačí jednoduše přetáhnout soubory, které chceme vypálit. Ve spodní části se zobrazuje lišta, která ukazuje, kolik místa soubory zabírají a na jaká média se vejdou.

Ashampoo

 Jak vidíme, naše data by se na CD nevešla

Po kliknutí na tlačítko Next již stačí vložit do mechaniky prázdné médium a v horní části vybrat správnou jednotku. Většina lidí má ovšem pouze jednu CD / DVD mechaniku, a proto ji vybírat nemusejí.

Zbývá jen kliknout na tlačítko Write a vypalování může začít!

Ashampoo

Data se již vypalují…

Ripujeme hudební CD

Pokud jste si koupili hudební CD a chcete si jej uložit na pevný disk, budete muset provést právě tento úkon. Obsah hudebního CD totiž není možné přímo zkopírovat na pevný disk, jako by tomu bylo v případě datového disku.

Nejprve tedy ve zmiňovaném rozcestníku zvolíme Burn or Rip Music a následně Rip an Audio CD. Posléze vložíme CD do mechaniky, počkáme, než jej Ashampoo zaregistruje a klikneme na tlačítko Next. Zobrazí se nám seznam jednotlivých skladeb na tomto médiu.

Ashampoo

Můžeme si vybrat, které soubory “ripnout” a které ne

Po kliknutí na tlačítko Next zbývá zvolit výstupní složku a formát. Na výběr je WMA, MP3 a nebo WAV. Většina z nás si pravděpodobně vybere populární MP3. Pomocí tlačítka Change options lze upravit kvalitu výsledných souborů – maximálně 320 kbps. Zbývá jen kliknout na Rip.

Závěr

Ashampoo Burning Studio 6 Free je bezesporu skvělou alternativou k známému vypalovacímu nástroji Nero. Ačkoliv je zcela zdarma, poskytuje opravdu mnoho funkcí a jen těžko bychom hledali něco, co by tento program měl umět, ale neumí. Ačkoliv bezplatných programů na vypalování existuje mnohem více, často jsou příliš jednoúčelové a trochu amatérské. Pokud tedy nejste se svým vypalovacím nástrojem spokojeni a nechce se vám cokoliv platit, určitě dejte šanci Ashampoo.

Komentáře

Nahoru