Inzerce: Artróza

Artróza je bolestivé onemocnění kloubů. Postihuje velmi často lidi od věku 50-ti let. To však neznamená, že tímto onemocněním nemohou trpět i lidé mladší. Nejčastěji jsou Artrózou postiženy velké klouby, páteř a některé klouby na rukou. Tato nemoc se projevuje nejen bolestí ale také omezením funkčnosti kloubů.

Artróza má velkou škálu příznaků. Patří sem Bolest, která je typická zejména při pohybu či zátěži, Pohybová ztuhlost, otok kloubů, omezení funkce kloubu, deformace a zhrubění.

Na vzniku artrózy se podílí významnou měrou životní styl. Je to především bohatá a tučná strava. Taktéž kloubům neprospívá vrcholový sport.

Protože nejsou stále zcela jasné příčiny artrózy, neexistuje zatím přesně cílená léčba, která by vedla k úplnému uzdravení postiženého kloubu. Jedná se tedy především o zpomalení procesu a celkového zlepšení stavu kloubů. V pokročilém stádiu jde i přistoupit k operativnímu řešení. Platí především to, že čím dříve své klouby budete léčit, tím lepšího efektu může být dosaženo.

V současné době se značně využívají také doplňky stravy na artrózu. Obsahují nejčastěji látky jako MSM, glukosamin a chondroitin.

Artróza je považována za epidemii 22. Století. Souvisí to jak s životním stylem at k stravováním. Je velice důležité se občas obětovat a udělat něco pro své zdraví.

 

 

Komentáře

Nahoru