Dnes vyšlo 15 článků

Arizona a Gruzie umožní řidičského průkazu do Apple peněženky

Arizona a Gruzie umožní řidičského průkazu do Apple peněženky

Apple oznámil první americké státy, které budou podporovat novou funkci iOS 15 ukládat řidičské licence a ID států do aplikace Wallet. Arizona a Georgia povedou cestu, po níž budou následovat Connecticut, Kentucky, Maryland, Oklahoma a Utah. Apple říká, že spotřebitelé mohou očekávat „více informací později“. A Transportation Security Administration (TSA) znovu potvrdila, že otevře mobilní letištní kontrolní body a bezpečnostní pruhy pro mobilní ID Apple, jakmile je státy začnou zpřístupňovat.

Přidání ID státu nebo řidičského průkazu do aplikace Peněženka Apple funguje podobně jako v současné době přidávání kreditní karty. Ale po naskenování vaší licence nebo ID pomocí fotoaparátu vašeho iPhonu jste také povinni poskytnout selfie, které váš stát může použít pro ověření. Apple uvádí, že „uživatelé budou také vyzváni k dokončení řady pohybů obličeje a hlavy během procesu instalace, obdobně jako při odemykání iPhonu pomocí obličeje“ pro zvýšení zabezpečení. Apple říká, že implementace mobilních ID „podporuje standard ISO 18013-5 mDL (mobilní řidičský průkaz), který hrál při vývoji aktivní roli a který stanoví jasná pravidla ohledně ochrany soukromí spotřebitelů při předložení ID nebo řidičský průkaz prostřednictvím mobilního zařízení.“

Apple se zjevně pokouší čelit jakékoli nedůvěře ohledně nové funkce a zastánci digitálních ID tvrdí, že jsou bezpečnější než fyzické dokumenty. ACLU a Electronic Frontier Foundation však varovaly, že pokud digitální ID zcela nahradí fyzické dokumenty nebo pokud budou znevýhodněni držitelé pouze fyzických dokumentů, mohlo by to mít významné důsledky v rámci spravedlnosti. Rovněž kritizovali federální vládu za snahu propojit mobilní řidičské průkazy s programem REAL ID.

Tato nová funkce bude součástí iOS 15. Po aktualizaci softwaru dostupného letos na podzim jednotlivé státy určí, zda bude možné si řidičský průkaz do Apple Peněženky nahrát.  

Zdroj, foto: theverge.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru