Arabská umělkyně z Instagramu: Co fotí?

Jeden z nejslavnějších Instagram účtů z arabského světa je účet Ahlam Alnajdi – ženy ze Saúdské Arábie. Není to žádná celebrita, ale fotografka a umělkyně. Momentálně má již více než milion následovníků.

Ahlam znamená v arabštině „sen“ a není pochyb o tom, že Ahlam Alnajdi právě žije svůj sen. Před pár týdny se počet jejích následovníků na Instagramu vyhoupl přes hranici jednoho milionu. Nyní je na Instagramu nejsledovanější ženou v arabském světě. Podařilo se jí předstihnout i známou zpěvačku a arabský idol Ahlam Al Shamsi.

Alnajdi je docela obyčejná třicetiletá žena, která žije v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu. Je úplným samoukem, vytváří malé modely z hlíny, které vypadají jako živé, a pak je fotí.  Nejčastěji se jedná o jídlo. Zhotovené modely pak vypadají tak realisticky, že máte doslova chuť se do nich zakousnout. A proč si vybrala zrovna jídlo?

„Je to prostě něco, co mají lidé raději než cokoliv jiného,“ vysvětlila jednoduše.

Pokud by vás její díla opravdu hodně zaujala, nezapomeňte prozkoumat i její druhý účet na Instagramu. Na tom totiž zveřejňuje postupy, jak k tak krásným výrobkům došla.

Takhle vznikal dort s malinami.

Takhle vznikal dort s malinami.

V Saúdské Arábii jsou sociální sítě populární

Obyvatelé Saúdské Arábie jsou velmi vášnivými uživateli sociálních sítí. Podle jedné nedávné studie jsou dokonce nejaktivnějšími uživateli Twitteru na světě. Ženy v Saúdské Arábii čelí mnoha překážkám – třeba kvůli tomu, že nemohou řídit – takže sociální sítě jsou pro aktivní ženy, jako je Alnajdi, dobrou volbou.

instagram-arabia

Věřili byste, že se tohle nejí?

Začalo to jako koníček, ale nyní funguje Alnajdin Instagram účet také jako dobrý business. Alnajd totiž ve svých dílech zobrazuje i známé značky jako Kit Kat, Starbucks, ale i třeba Instagram. Trvá však na tom, že za to, co dělá, nedostává zaplaceno. Ztvárňuje tyto značky prý jenom proto, že jsou tak všudypřítomné a populární.

ahlamalnajdi

Instagram Ahlam je plný lákavých dobrůtek.

Alnajdi má svůj malý tým, který jí pomáhá, a o svém řemeslu napsala již dvě knihy. Vydělává slušnou sumu peněz – říká, že jsou z občasné placené reklamy na jejích stránkách.

„Myslím, že moje práce dokazuje, že s trochou ambicí a vytrvalosti je pro všechny mladé lidi v Saúdské Arábii možné vybudovat úspěšný business,“ říká. „Lidé jsou na mě hrdí a já myslím, že jsem dobrým příkladem arabské dívky, které se podařilo svou prací zaujmout lidi po celém světě.“

Zdroj: BBC

Komentáře

Nahoru