Apple: Změny na trhu mobilních telefonů

Apple: Změny na trhu mobilních telefonů

Apple se chystá výrazně modernizovat. Jak hardware, tak software. Pravděpodobně se dočkáme i levnější verze iPhonu, o které se tolik diskutuje.

iOS7

Simply Zesty zadala svému uměleckému řediteli Philipu Joyceovi úkol vytvořit koncepci připravovaného iOS 7. Philip se měl opřít o všechny fámy, které o nadcházejícím iOS kolují a výsledek je ohromující.

Čtvercové ikonky, widgety, zkratky pro uzamčení obrazovky – to všechno je prezentováno v koncepčním návrhu iOS 7 od Philipa Joyce. Závěrečné sekundy klipu ukazují odpovídající srovnání mezi prací Philipa a uživatelským rozhraním aktuálního iOS. Není třeba zdůraznit, že nové rozhraní iOS 7 je zřetelné na první pohled.

Apple řekl, že novou verzi svého mobilního operačního systému představí letos v létě na WWDC.

iPhone 6

Podle uniklého dokumentu od Vodafone UK, Apple možná upustí od pojmenování „S“, kterým označuje přírůstkový (druhý v roce) upgrade iPhonu.

Očekává se, že nová rodina iPhonů včetně levnějšího modelu bude představena ještě v letošním roce. Pokud by se Apple držel tradicí, byla by příští generace iPhonů nazývána iPhone 5S. Nicméně nová verze by si zřejmě zasloužila vlastní číslo.

Apple musí zákazníky přesvědčit, že nový iPhone nebude specifický, ale zcela nový model. A britský Vodafone tuto teorii teď může potvrdit.

Dokumenty britského operátory, které unikly, uvádí ve své databázi výraz „iPhone 4G 6“. Údajně byl tento dokument pořízen zaměstnanci společnosti Vodafone, ale samozřejmě může být i falešný.

Ale pokud by se Apple skutečně rozhodl upustit od jména 5S a jít rovnou na iPhone 6, byly by tu některé věci, které stojí za úvahu.

Za prvé bude Apple pravděpodobně potřebovat nový design. Bez ohledu na to, kolik vnitřních změn se bude nacházet v dalším iPhonu společnost nemůže název „iPhone 6“ používat pro hardware iPhonu 5.

Známkou toho, že bychom s iPhonem 6 mohli být seznámeni již v letošním roce je již zmiňovaný iOS 7. Nový mobilní software také projde zásadní změnou, tudíž by si zasloužil změnu čísla zařízení, ve kterém bude nahraný.

Nicméně přestože iOS 7 bude představen na WWDC, příchod iPhonu 6 nečekejte příliš brzy.“Nechci být konkrétnější, ale jen říkám, že máme některé opravdu velké věci, které přijdou na podzim a v celém roce 2014,“ uvedl generální ředitel společnosti Apple Tim Cook.

Zdroj: https://news.softpedia.com/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru