Apple zastavil online prodeje v Rusku

Apple zastavil online prodeje v Rusku

Dle zpráv od agentury Bloomberg Apple zastavuje online prodej v Rusku vzhledem k velkým výkyvům tamější měny. Již v listopadu Apple reagoval na propad rublu zdražením iPhonu 6 o čtvrtinu. Za posledních 12 měsíců se hodnota rublu vůči dolaru snížila o celých 50%.

V Rusku nyní není možné koupit zboží od společnosti Apple přes internet díky extrémním výkyvům tamější měny. V úterý, 16.12.2014 spadl ruský rubl o téměř 19 procent. Firma nyní uvažuje nad přeceněním zboží.

„Náš internetový obchod v Rusku nyní není k dispozici, v současné době uvažujeme o cenových revizích. Omlouváme se všem zákazníkům za způsobené nepříjemnosti“, uvedl Alan Hely, mluvčí společnosti.

Příčiny pádu ruské měny

Za propadem ruské ekonomiky stojí hned několik faktorů. Ztráta důvěry zejména movitějších ruských občanů v budoucnost země, pokles ceny ropy, která byla zdrojem zahraničního kapitálu, a ekonomické sankce týkající se sporů na východní Ukrajině. Strmý pád rublu vyvolal v Rusku paniku a tamější občané začali skupovat eura, dolary a dražší zboží. Rusko nyní čekají těžké časy…

zdroj:  bloomberg.com  theverge.com

obrázek: wallpaperseries.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru