Apple zastavil online prodeje v Rusku

Apple zastavil online prodeje v Rusku

Dle zpráv od agentury Bloomberg Apple zastavuje online prodej v Rusku vzhledem k velkým výkyvům tamější měny. Již v listopadu Apple reagoval na propad rublu zdražením iPhonu 6 o čtvrtinu. Za posledních 12 měsíců se hodnota rublu vůči dolaru snížila o celých 50%.

V Rusku nyní není možné koupit zboží od společnosti Apple přes internet díky extrémním výkyvům tamější měny. V úterý, 16.12.2014 spadl ruský rubl o téměř 19 procent. Firma nyní uvažuje nad přeceněním zboží.

„Náš internetový obchod v Rusku nyní není k dispozici, v současné době uvažujeme o cenových revizích. Omlouváme se všem zákazníkům za způsobené nepříjemnosti“, uvedl Alan Hely, mluvčí společnosti.

Příčiny pádu ruské měny

Za propadem ruské ekonomiky stojí hned několik faktorů. Ztráta důvěry zejména movitějších ruských občanů v budoucnost země, pokles ceny ropy, která byla zdrojem zahraničního kapitálu, a ekonomické sankce týkající se sporů na východní Ukrajině. Strmý pád rublu vyvolal v Rusku paniku a tamější občané začali skupovat eura, dolary a dražší zboží. Rusko nyní čekají těžké časy…

zdroj:  bloomberg.com  theverge.com

obrázek: wallpaperseries.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru