Dnes vyšlo 15 článků

Apple Watch zachránily ženě život, odhalily nepravidelný srdeční tep

Apple Watch zachránily ženě život, odhalily nepravidelný srdeční tep

Hodinky Apple Watch Kim Durkeeové upozornily na nepravidelný srdeční tep, který později lékaři určili jako příčinu nádoru v srdci.

Kim Durkeeová, 67 let, uvedla, že jí hodinky Apple Watch zachránily život. “Kdybych ty hodinky neměla, pravděpodobně bych dostala rozsáhlou mrtvici,” řekla Durkeeová.

Durkeeová začala nosit chytré hodinky před dvěma lety pro případ, že by na túře se svým psem upadla a potřebovala pomoc. V květnu jí zařízení začalo uprostřed noci posílat oznámení. Zpráva ji varovala, že má zřejmě nepravidelný srdeční tep a může mít fibrilaci síní, zrychlený srdeční tep, který může zvýšit riziko mrtvice a srdečního selhání. Zpočátku žena nebrala oznámení vážně. Ale poté, co ho obdržela tři noci po sobě, vyhledala lékařskou pomoc. Lékaři provedli echokardiogram a zjistili, že Durkeeová má v srdci nádor. Byl jí diagnostikován myxom, vzácný, rychle rostoucí, nenádorový nádor v levé síni, který, pokud se neléčí, může zablokovat průtok krve a vést k mrtvici nebo smrti.

Měsíc po této návštěvě pohotovosti podstoupila Durkeeová v Massachusettské všeobecné nemocnici v Bostonu otevřenou operaci srdce, při níž jí byl nádor odstraněn, a nadále se zotavuje doma. Durkeeová není sama, kdo hodinkám Apple Watch přičítá zásluhu na záchraně života.

“Sdílím svůj příběh ne kvůli soucitu, ale proto, že chci povzbudit každého člověka, který si to přečte, aby si koupil hodinky Apple Watch, nebo pokud hodinky Apple Watch máte, aby si nastavil nouzové kontakty.”

 

Zdroj, foto: people.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru