Apple Watch vás příjdou draho! Ceny šplhají na desetitisíce korun!

Apple Watch vás příjdou draho! Ceny šplhají na desetitisíce korun!

Předraženou novinkou se po dnešní tiskové konferenci v San Franciscu stávají tolik očekávané Apple Watch! Americký gigant konečně odhalil prodejní ceny a prostého českého občana chytají mrákoty. Zřejmě proto si Apple dává tolik záležet na propagaci, jak již jsme dnes psali. Jsou takové hodinky drahý přežitek nebo chytrý pomocník na cestách?

Doslova před pár hodinami skončil Apple Keynote! Kromě nového MacBooku byly představeny konečně i Apple Watch a to hned několika druhů. Nejlacinější hodinky v nabídce jsou Apple Watch Sport, ty v provedení 38 mm vyjdou na 349 dolarů (10 500 Kč s DPH) a ve větší osmačtyřiceti milimetrové verzi pak na 399 dolarů (12 000 Kč s DPH)! A to jsme teprve na začátku!

Standardní verze  jsou však ještě dražší. Cena se je závislá na pásku, který si k hodinkám zvolíte. Menší verze (38 mm) vás vyjdou na 549 dolarů (16 800 Kč s DPH), pro větší hodinky (48 mm) budete muset svou peněženku připravit o 599 dolarů (18 000 Kč s DPH)! Pokud však na to máte, můžete si pořídit i hodinky okolo 33 tisíc Kč, jde totiž o nejdražší pásek v klasické verzi!

Nejbohatší z vás možná zaujme sada hodinek Apple Watch Edition, která je ze všech nejdražší a stojí jako nové auto. Deset tisíc dolarů aneb bez mála 300 000 Kč i s DPH (viz video)!

Apple Watch mají samozřejmě spoustu různých funkcí, které jsou však známy již několik měsíců a proto jsme již vydali hned několik článků, kde je rozebíráme.

Hodinky vydrží jen 18 hodin!

Tim Cook během Apple Keynote mluvil také o další věci, která byla kromě ceny ohledně hodinek dodneška neznámá, o výdrži. Ta však bude pouze 18 hodin při běžném používání. Jenže nikdo neví, jak je běžné používání myšleno a proto se hodně lidí zlobí, že si je bude muset nabíjet každý den.

Pak by to však znamenalo, že pokud bude chtít člověk mít iPhone, iPad i Apple Watch, bude si muset každý večer k posteli přistavět prodlužovací kabel, aby všechny své “jablíčka” nakrmil. Vzhledem k vysoké ceně a nízké výdrži baterie jsou nejnovější hodinky od Applu přinejmenším diskutabilní.

V prodeji budou od 24. dubna, avšak předobjednat si je budete moc již o dva týdny dříve, kdy si je budete moci osobně vyzkoušet i v některých obchodech.

Teď jde především o to, zda lidé přijmou chytré hodinky do svých životů a nebo hodinky Apple Watch zmizí stejně rychle, jak se objevily!

 Zdroj: mobilenet.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru