Apple Watch: chystá se revoluce na ruce?

S každým dalším dnem jsme blíže představení dalšího revolučního produktu od Applu. Plánované uvedení Apple Watch chystá do konce března. Samotné uvedení na trh pak během dubna. I když se přesné datum zatím neví, jedno je jisté – bude to pecka. Očekávaný prodej měl být po milionech kusů.

Celkové prodej chytrých hodinek od všech výrobců dosáhly 4,6 miliónu kusů za rok 2014. Apple už v této chvíli plánuje, že z výrobních linek by v prvním čtvrtletí, které už je za polovinou, mělo z výrobních linek sjet na 6 miliónů kusů. Android Wear zastřešených pod Googlem se prodalo okolo 700 000 tisíc. Nutno ovšem dodat, že tyto hodinky byly dostupné až od léta roku 2014, což se dá brát za úspěch. Ovšem nedivil bych se, kdyby toto Apple dokázal během prvního dne od uvedení na trh. Říkáte si, že je to docela troufalé? Čtěte níže.

Pozdě nebo včas?

Představení Apple Watch (iWatch) už se plánovalo na minulý rok a tak Applu bylo dost často vytýkáno, že přichází pozdě a konkurence vícegenerační náskok. Bohužel, bohudík statistiky serveru Canalys ukazují celkem jasně, že trh s chytrými hodinkami se teprve rozjíždí a Apple tak “vymňouklnejlepší možnou dobu na uvedení hodinek do oběhu. O ostatních chytrých hodinkách na trhu je známo, ale které budou patřit mezi ty revoluční se neví. Apple samozřejmě v plánu zase ukázat “jak to udělat jinak, jednoduše”. Čili stejně tak, jako se mu to povedlo s iPhonem a iPadem.

Apple-Watch-logo-main1

 

Tim Cook o chytrých hodinkách Apple Watch

Tim Cook, samotný šéf Applu na konferenci Goldman Sachs Technology and Internet Conference odpověděl kromě otázek ohledně vlivu společnosti na životní prostředí také na otázku: “Čím se Apple Watch liší od ostatních chytrých hodinek na trhu?” Jeho odpověď zněla:

“Když si vzpomenete na MP3 přehrávače, tak my nebyli první společností, která ho vyrobila. Vyrobilo ho spoustu společností před námi. Ale byly obtížné na používání – uživatelské rozhraní bylo špatné a na to, abyste věděli, jak s nimi zacházet, jste potřebovali doktorát. Člověku moc v paměti neutkvěly. Myslím, že tomu bude podobně v případě chytrých hodinek. Existuje spoustu produktů, které nesou označení chytré hodinky, ale nevím, jestli byste mi dokázali vyjmenovat ty, které lidem změnily život. Toto je náš cíl v Applu. Chceme změnit způsob, jakým svůj život žijete.”
 
watch-05

Cena Apple Watch

Sice chytré hodinky od Applu nebudou nakonec monitorovat veškeré zdravotní funkce, Apple ovšem nepochybuje, že by o jejich první nositelnou elektroniku nebyl zájem. Více než polovina celkového nasmlouvaného objemu hodinek pro první čtvrtletí – zmíněných 6 miliónů kusů – by měla být základní verze hodinek s hliníkovým pouzdrem a minerálním sklem. Cena by se za ně měla vyšplhat na 349 dolarů. Přibližně třetinu celkového počtu, tedy až 2 milióny kusů by mělo připadnout na střední verzi, která by měla mít ocelové pouzdro a nepoškrábatelné safírové sklo. Nejvyšší a zároveň nejluxusnější verze hodinek s pouzdrem z 18-ti karátového zlata by měla být zastoupena počtem 850 tisíc až 1 miliónu kusů. Předpokládaná cena této varianty by měla být mezi 4-5 tisíci dolary (100-125 tisíc korun). S touto cenovkou by se jednalo o nejdražší produkt v historii společnosti (šestijádrový Mac Pro s dvojitou grafikou vás vyjde na 110 tisíc).

The-Gold-Apple-Watch-May-be-Sold-for-1200-928-76-458790-2

 

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru